Насправді, міфів навколо здорового харчування надзвичайно багато.
Втім, “ВолиньТоп” з посиланням “24телеканал” обрали 15 найпоширеніших, через які люди часто себе обдурюють. Наука ж, спростувала їх доволі давно, але ці досліди не розповсюджені. Ми пропонуємо нашим читачам ознайомитись з ТОП-15 міфів про здорове харчування.
Адже, здорове харчування – надзвичайно важлива складова життя, якщо ви хочете жити довго і щасливо, без неприємних захворювань.
- Гаряча їжа не є необхідним правилом здорового харчування. Шлунку все одно: він охолоджує або нагріває їжу до тієї температури, яка йому потрібна.
- Супи не є обов’язковим правилом здорового харчування. Але вживання супів корелює з меншою вагою, оскільки супи низькокалорійні.
- Сніданок не є необхідним правилом здорового харчування. Снідаєте – добре, не снідаєте і не хочете – не варто себе змушувати.
- Що впала на підлогу їжа містить мікроби, і правило 5 секунд не врятує: мікроби переміщуються на їжу майже миттєво. Чим більше вологи в їжі, тим більше буде мікробів: вареник з підлоги небезпечніший, ніж сухий крекер.
- Запивати їжу не шкідливо. Можна навіть запивати гаряче холодним або навпаки. Головне, щоб напій не був занадто гарячим – понад 65 ° C.
- Вечеря за 3-4 години перед сном не збільшує ризик зайвої ваги. Важливий загальний контроль споживаних калорій і їх витрати, а не те, чи їсте ви після 18, чи ні.
- Здорові продукти не обов’язково повинні бути сирими або свіжими (мова не про термін придатності). Консервовані або сушені фрукти й овочі можуть коштувати дешевше шкідливої їжі й мати при цьому всі свої поживні властивості.
- Їжа з мікрохвильової печі не шкідлива. Випромінювання мікрохвильовки не іонізуюче, тобто не може змінювати структуру молекул.
- Від голодування зазвичай більше шкоди, ніж користі. Голодування дійсно допомагає схуднути, але тільки в короткостроковій перспективі. При голодуванні людина втрачає м’язи, а потім сильно посилюється апетит і заповнює їх жировою тканиною. “Шлаки”, від яких голодування допомагає позбутися – псевдонаукове поняття, організм сам виводить все, що йому не потрібно.
- Молоко не запобігає переломам, хоч і не виводить кальцій з кісток. Прищі воно теж не викликає.
Leave a Reply