Вгору
  /  Луцьк   /  З якими нововведеннями зіштовхнуться волинські школярі: детально

З якими нововведеннями зіштовхнуться волинські школярі: детально

Цьогоріч для українських школярів впровадили чимало нововведень та скасували звичні правила.

Власне, допоки нова влада не скасувала впроваджених раніше програм, ми вирішили розповісти вам про них за інформацією ТСН.

Серед нового: скасування звичної шкільної форми, новітнє меню у їдальнях та таємниця оцінок.

Отож, детально про кожне нововведення.

Скасування співбесіди у 1 класі

Раніше, задля того, аби потрапити до 1 класу, потенційний учень та його батьки повинні були пройти невеличку співбесіду. Але, конкурсний набір вже скасували. Тому, до школи прийматимуть учнів за місцем їхньої реєстрації. Якщо ж батьки забажають обрати іншу школи для своєї дитини, то це можливо за умови проходження конкурсу та наявності вільних місць у закладі освіти.

Скасування шкільної форми

Ще у червні, Володимир Зеленський скасував старий указ щодо обов’язкової шкільної форми. Тому, цьогоріч, її купувати не потрібно. Адміністрація школи більше не зможе примушувати учнів відвідувати уроки лише у формі.

Новітнє меню у шкільних їдальнях

З 1991 року меню шкільних їдалень залишалось незмінним, приїлось учням та не викликало особливого апетиту серед школярів. Однак, вже До кінця 2019-2020 навчального року КМДА планує перевести всі столичні школи на мультипрофільне меню. Ціна за обід не зміниться, продукти залишаться тими ж, але тепер обід в їдальні буде нагадувати шведський стіл, де учні зможуть самі вибирати, що з’їсти сьогодні.

Світловідбивні жилети для учнів молодших класів

Від 1 вересня 2019 року учні 1-4 класів зобов’язані носити світловідбивні жилети в темну пору доби дорогою до школи й додому. Їх повинні будуть видавати у школах, абсолютно безкоштовно шляхом державних коштів.

Вільний вибір форми навчання

Ті діти, які активно займаються спортом, музикою, або мають серйозні хвороби, зможуть навчатись на індивідуальній формі. У таких випадках батьки мають право подати заяву до адміністрації школи, щоб перевести дитину на індивідуальну форму навчання. Після чого вчителі складають для таких дітей спеціальний навчальний план.

Оголошення оцінок

Відтепер, вчитель не повинен оголошувати оцінки дітей на загал. Адже, результат дитини – його особиста інформація. Безпосередньо на уроці вчитель може загальними фразами оцінити відповідь/роботу учня, але оцінку в балах — виставляти у щоденник на перерві або після уроків в індивідуальному порядку. Це стосується і батьківських зборів.

Скасування дошок пошани

Цьогоріч у школах не повинно бути ніяких дошок пошани, адже кожна дитина по своєму талановита та особлива. А такі дошки, на думку влади, виділяли одних дітей, а пригнічували інших. Кожен учень індивідуальний у своїх успіхах. Хтось краще вчиться, а хтось краще грає у футбол, танцює або співає.