Вгору
  /  Луцьк   /  З Новим Роком та Різдвом Христовим – Александр Куява

З Новим Роком та Різдвом Христовим – Александр Куява

З Новим Роком та Різдвом Христовим

Настав час відкрити карти.
Що ми, що я зробив в Україні з літа 2017 року. Знаходячись закордоном і дивлячись на те, як живуть німці, італійці, поляки, австрійці, я постійно запитував себе: невже український народ не має права на таке ж комфортне життя, і всі ці соціальні блага у своїй країні. Я дивувався: невже те, що людина просто територіально народилася не там, мусить стільки страждати і боротися за життя, чому одним, просто через те, що вони народилися на 300 км лівіше від нас, надаються всі соціальні блага, рівні дорогі, фінансова допомога, і гранти на отримання житла, а іншим ні, просто тому що вони народилися не там?

Розуміючи цю різницю потенціалів, я вирішив вже як доросла, свідома людина шукати відповіді в Україні. Я для себе зрозумів, що найголовніше – це допомога іншим.
Так сталося, що роками в Україні знищували культуру. Так сталося, що через ці наслідки ми потрапили в пастку геноциду українців, який створюють усіма можливими способами у 21-ому столітті. Та інколи нам здається, що те, що ми робимо, є вірним і догматичним.


Але вихід є – він дуже простий і, найголовніше, не потребує титанічних дій і великих інвестицій.  Сьогодні кожен з вас користується дуже багатьма соціальними благами і технологіями, які були надані вам безкоштовно нашими предками, людьми з інших країн, континентів. Це, починаючи від стандартних вотерклозетів, електрики, і дорожніх знаків, закінчуючи мультифункціональними мобільними телефонами, які дають вам сьогодні  більше можливостей ніж президенту США 70 років тому. Чи замислювалися ви над тим, що можете зробити такого, щоб це було й лишилося наступним поколінням? Чи спроможні ми на творчість і взаємну підтримку? Мене шокують статті, які розповідають про те, як того чи іншого 10-класника чи студентку ВИШу нагороджують на олімпіадах у США, Канаді, Франції. Але чому це не робимо ми в Україні? Чому ми просимо грантові гроші на збільшення площі зоопарку Луцька чи створення нової ілюмінації? Ми настільки розумні чи дійсно настільки тупі, що неспроможні самі подумати як створити цінність, розвинути ринок?

Я прекрасно розумію, що кожна людина має свої певні інтереси, і ці інтереси можуть пересікатися з іншими людьми, але є речі, які об’єднують усіх: депутата, який голосує за бюджет, чиновника, який іноді бере хабар, журналіста, який у погоні за трафіком постить про ДТП, і навіть бізнесмена, який бореться зі своїм конкурентом іноді “чорними” методами. І чесно вам скажу, всіх цих людей можна зрозуміти, тому що в такому оточенні була сформована їхня свідомість. Але сьогодні кожен з нас розуміє, що потрібно змінюватися.
Є речі, які об’єднують, це чисте повітря, родюча земля, мирне небо, екологічна інформаційна атмосфера, рівні дороги, відсутність пограбувань, вбивств і т.д.


І коли я намагався це сказати, хоча б у своїй сфері медіа-компетенцій, у  коментарях мене почали звинувачувати в конкуренції, ображати люди, які навіть мене ніколи не бачили, і не знають чим я займаюся і як живу. Також я отримував слова підтримки від людей, які допомагали мені і це нормально. Люди бояться те, що не знають.

 

Вихід дійсно простий, не потрібно бути ні депутатом, ні чиновником, ні бізнесменом, щоб після того, як ти вип’єш пива, викинути пляшку в смітник, щоб поступитися іншому місцем на дорозі, щоб правильно припаркуватися у місті, щоб перейти дорогу на переході, і якщо ти таксист, подякувати і побажати гарного дня клієнту, навіть якщо і не отримуєш чайові. Це все дуже елементарні речі, це рівень культури кожного з нас.

Що ви залиште після себе? Що скажете своїм дітям про те, чим ви займалися? Постили про ДТП, висвітлювати вагомі події, – скажете ви. Зрізали дерева, тому що потрібно було збільшити алею для кафе?  Кожному з нас потрібна система цінностей, система мотивації, якої в Україні ніколи не було. Запитайте в себе, яка мотивація в депутатів не брати хабарі? Чи проводяться конкурси “Найкращий депутат”? Чи нагороджують людей за найкращий внесок у розвиток міста і т.д… такого немає, і це потрібно створювати.

В Україні ми створили 2 структури – громадську організацію “Фонд технологічних ініціатив”, яка ставить за мету розвиток нових соціально-технологічних форм організації суспільства і рекламно-консалтингову компанію “Спектр Медіа Група”, яка займається створенням каналів комунікації та популяризацією проектів, у тому числі й проектів ФТІ.  Ми не можемо робити все, але ми будемо допомагати будь-якій комерційній структурі чи державній інституції, якщо їхні дії спрямовані на розвиток нашого міста Луцька.
Особисто я цим займаюся, тому що я усвідомлюю потенціал України, і якщо консолідовано, і підтримуючи один одного вирішувати наші проблеми і виклики, Україна стане однією з лідируючих держав у світі!

Тільки задумайтеся, чому хтось раніше подумав і зробив так, що ми сьогодні знаємо, що таке “Марвел” або “Ворнер Бразерс”, що пісні Бейонс крутять на кожній радіостанції України,  продукти, телефони, які ви тримаєте в руках, розроблені не в нашій країні. Чому комусь це вдалося, чи можемо ми думати такими категоріями, такими інтеграціями? Чи готові ми до цього?  Щоб про Франка і Глінку говорили в Аргентині, Китаї, Іспанії, щоб пісні Монатіка крутилися на найкращих каналах США.

Ми створили наші проекти, щоб підтримувати наших талановитих творчих людей, лучан, українців. Корчинський казав, що казку пишуть 2 людей – герой, який робить подвиг, і автор, який про нього пише. І французька опера стає відомою не тоді, коли була написана автором, а тоді, коли пролунали овації у залі. Герої у нас є, ми як автори створюємо їхню цінність. Зрозумійте, будь ласка, що піде ланцюгова реакція, нам потрібні продукти, люди, цінності, мотиватори, які потрібно підтримувати. Зважайте на те, що є певні пріоритети не лише у вашого бізнесу чи роботи, а й у всього міста, у всіх тих речей, які об’єднують нас.

З серпня по грудень 2017 ми створили ряд проектів “Волинь Топ”, “Луцьк Н’юз”, “Лучанка”, “Аспект”. Проекти створені, щоб виконувати цілі компанії “Спектр Медіа Група” і Фонду Технологічних Ініціатив. Ці проекти вже мають достойні як для Луцька результати, показали нові формати і варіанти доставки контенту. Зустріли на своєму шляху те, що з точки зору етики є не зовсім вірним, і достойно відповіли на це! Проте більше не буде ніяких бойкотів і закликів проти якогось іншого інтернет-видання. Я свою справу зробив, привернув увагу громадськості до такого ставлення інтернет-видань до людей. Далі вам вирішувати, як ви бажаєте жити. І не важливо хто ви, депутат, діджей чи редактор інтернет-видання. Є речі, які об’єднують всіх.

Я хочу сказати ще одне, якщо будь-хто з вас захоче залишити вашу роботу і відкрити свою справу, я буду радий вам допомогти, навіть у більшості випадків безкоштовно. Мені важливо, щоб у Луцьку були нові бренди, ринки, щоб платіжна спроможність кожного лучанина росла. Коли людина стає підприємцем, вона прямо чи опосередковано стає творцем, навіть коли думає як заплатити менше податків – включаються ті ж самі механізми в мозку, що відповідають за творчість.  Австрійці кажуть: «Люксус кост гельд».  Кожна робота прекрасна, і щоб ви могли милуватися чистим та охайним містом – двірники його мають прибрати, а щоб в них була більша мотивація і місто було ще кращим, потрібна більша ЗП, а де ж вона візьметься, коли ви як підприємець направляєте свою творчу діяльність на те, як заплатити менше податків! І це потрібно розуміти і пам’ятати кожен раз, коли українська пихатість, егоїзм і відчуття персонального Я в нас росте.

Я хочу попросити щиросердечного вибачення у всіх, кого я образив своїми діями, чи задів словом. Якщо я це зробив, знайте – це не зі зла, і не тому що, як хтось може подумати, що я працюю на Палицю…)), а саме тому що в мене є велике бажання допомогти, коли бачиш і розумієш цю несправедливість, що відбувається з нашим великим українським народом. Коли можеш порівняти і зрозуміти що те, що ти народився в Україні, це дійсно велика перемога!

Я бажаю усім щасливого Різдва і Нового Року, нехай у 2018-ому році золотої собаки в кожного з нас з’явиться ще один надійний друг, партнер, з яким ви зможете зробити більше, краще і те що залишиться для наших майбутніх поколінь.

З повагою,
Александр Куява
Голова Фонду Технологічних Ініціатив
Директор компанії «Спектр Медіа Група»
https://fti.org.ua/