Вгору
  /  Статті   /  Як на Волині стережуть ліси від браконьєрів: чому це важливо

Як на Волині стережуть ліси від браконьєрів: чому це важливо

Третину території нашої області займають ліси.

Аби їх вберегти в обласному управлінні лісового та мисливського господарства напрацювали ефективну систему захисту – встановили камери відеоспостереження. Дивитися за насадженнями допомагають ще й фотопастки, цілодобове патрулювання мобільних рейдових бригад, небайдужі краяни.

Завдяки відеокамерам, лісівникам вдається уникати масштабних пожеж, слідкувати за лісами, тваринами та миттєво реагувати на браконьєрство.

Як повідомляють на сайті ВОУЛМГ, з посиланням на Район.Луцьк, у лісах Волині кілька років тому в найпроблемніших місцях, привабливих для браконьєрів, крадіїв лісу чи незаконних копачів бурштину, встановили відеокамери, які бачать і вночі. Вони майже не помітні для людського ока, однак мають хорошу здатність фіксувати найменший рух на певній території. Такі пристрої кріпляться на деревах.

Після фіксації руху камерами, на телефон чергового надходить повідомлення з точними координатами ділянки де зафіксоване порушення та фото. Той, хто потрапив у відеопастку, про це й не здогадується. Якщо це непроханий гість (браконьєр, бурштинокопач тощо), його можуть одразу затримати.

Власне, браконьєри – це суттєва проблема для лісу, особливо для його мешканців. Боротися з недобросовісними мисливцями у лісових угіддях Звірівського лісомисливського господарства, які багаті дичиною, вирішили за допомогою камер, які встановили у місцях, де звірі бувають найчастіше, – поблизу годівничок чи солонців. Адже саме там браконьєрам найлегше вполювати свою здобич.

У цілях безпеки звірів лісівники не розголошують, яка є кількість камер, за потреби вони змінюють місця їх локації. Такі спостережні точки допомагають ще й вести облік дичини, контролювати кількість і поведінку тварин, вивчати їхні потреби, вчасно реагувати, коли потрібна допомога. Навіть можна упіймати на фото та відео рідкісного звіра чи птаха, про існування якого в угіддях лісівники досі навіть не знали. До речі, такий досвід уже давно застосовують у Європі, а його ефективність доведена роками.

Довідково.

Браконьєрство — незаконне добування природних ресурсів. Раніше термін «браконьєрство» стосувався тільки незаконного полювання і риболовлі, проте в даний час під браконьєрством розуміють також незаконну рубку лісу, незаконний збір рослин з Червоної книги, незаконний видобуток піску, гравію тощо.

Браконьєрство зараз карається законами більшості країн світу. В Україні це Закони: «Про тваринний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про захист тварин від жорстокого поводження». Діють і правила мисливства, рибальства та інші законодавчі й нормативні акти.

Сучасне браконьєрство при його масовості, технічній озброєності, безкарності і постійному лавиноподібному зростанні давно перетворилося на одне з потужних і впливових злочинних формувань, що представляє загрозу національній екологічній безпеці України. Адже, чисельність тварин та природних ресурсів значно зменшується, через їх діяльність.