Луцьк

Як минуле перемогло на конкурсі громадських ініціатив Луцька


Луцьк

Як минуле перемогло на конкурсі громадських ініціатив Луцька

Цими днями в Луцьку презентували проекти, що допоможуть розвинути туристичний потенціал міста. Вперше в історії конкурсу громадських ініціатив від Луцької міської ради, перемогу здобуло одразу два проекти від одної організації. 

Фінансування у 55 тисяч гривень виділять клубу “Айна Бера.Луцьк” (займається середньовічним боєм та історичною стилізацією) для:

  1. Облаштування середньовічної костюмерної і фотозони. Планують 10 костюмів, велике шатро. Акція буде мобільна, адже послугами середньовічної костюмерної зможуть користуватися всі відвідувачі фестивалів, на які запросять клуб. [Допомога від міськради: 25 000 грн.]
  2. Проведення фестивалю “Середньовічний Лучеськ. Доблесть Віків”. Програма фесту охоплює змагання зі середньовічного бою у номінаціях “меч-меч”, “щит-меч”, 1х1, 5х5, 16х16.  Буде живий звук, майстерні зі середньовічних ремесел, “перестрілка” з луків (archery tag), смачна їжа, тематичний ярмарок і сюрприз від організаторів. [Допомога від міськради: 30 000 грн.]

Ідея костюмерної належала учасниці клубу Карині Диксі. Дівчина займається менше року, але вже має перемоги і захоплюється не лише боєм, а й елементами реконструкції дедалі більше.

 

У швидкому інтерв’ю ВолиньТоп очільник луцького клубу Сергій Ващук розповів, що фест “Середньовічний Лучеськ. Доблесть Віків” відбудеться уже вдруге, символічно вирішили залишити дату 2 вересня.

Минулоріч ви обіцяли, що Фест стане традицією. Дотримали слова 

Так, минулого року ми побачили чимало задоволених дітей, сімей, приємно було, що фестиваль підтримали і молоді люди, і більш зрілі. Але цього року ми врахуємо досвід попереднього і зі своєї сторони обіцяємо ретельнішу промокампанію та більш насичену програму. Хочеться, щоб у цей день кожен лучанин, який переступить поріг Замку, опинився в іншій епосі і перейнявся захопливим духом давнини.

Як ви вважаєте, чому вдалося перемогти саме вам?

“Ми перші, бо ми ніколи не здаємося. Це таке в нас гасло клубу. А якщо серйозно про сам конкурс, то я вважаю, що в аплікантів були дуже непогані ідеї. Але не всім вистачає вмінь і прагматизму все доладно оформити. Наприклад, є людина з творчим баченням. Здається, класно. Проте недостатньо прийти і показати, що ти вмієш, коли у тебе немає чіткого плану реалізації і розрахованого бюджету. Ми, можна сказати, крутимося у своїй темі. Знаємо, як оптимально спланувати. Прийшли, поділилися, все прозоро і зрозуміло. Мабуть, це й стало козирем. А ідея залучення туристів у наше місто в цьому випадку більше, ніж очевидна.

 

Ви передбачили логістику і всі кроки завчасу?

Ще на етапі заявки. Ми взялися за сферу, якою живемо. Середньовічний бій – це явно більше, ніж спорт. Ви це можете почути від кожного нашого учасника. Робити проект у тому ,чим захоплений понад десять років, це з одного боку – задоволення, а з іншого – виклик, адже хочеться вийти на якомога вищий рівень.

На що зважали, коли шліфували ідею?

На питання документів і позиції причетних сторін. Ясна річ, що буде підтримка від управління промоції та туризму, але треба було подбати про час у Замку, гостей, хедлайерів, навіть банально – доїзд команд, що змагатимуться. Чому ще про домовленості важливо: подія, яка має розвивати туристичний потенціал міста, у будь-якому випадку охоплює не лише організацію-ініціатора. Як мінімум, потрібні дозволи й узгодження. Залежить від контексту. Вже не кажучи про оренду, обладнання, інфраструктуру взагалі.

Чи було у вас щось таке, чого не вистачило іншим аплікантам?

Минулого року я не працював сам, у мене була команда, хай і невелкиа, але люди, яким я довіряю і на яких міг покластися у найвідповідальніші моменти. Цього року ми маємо наснагу після ряду перемог на змаганнях, поповнили колектив і, думаю, що декому з аплікантів не вистачило саме такої підтримки”.

ТАКОЖ ЦІКАВО: ЛУЦЬК-ІДЕЯ: МОЖЛИВІСТЬ ЗНАЙТИ ГРОШІ ДЛЯ СВОГО ПРОЕКТУ. Заявку на місцевий спільнокошт можна подати онлайн. Портал містить тестові зразки.

Як минуле перемогло на конкурсі громадських ініціатив Луцька

Популярне

Facebook

To Top