Вгору
  /  Луцьк   /  Вибори мера у Луцьку: коли відбудуться та хто, ймовірно, балотуватиметься

Вибори мера у Луцьку: коли відбудуться та хто, ймовірно, балотуватиметься

Місцеві вибори, скоріш за все, призначать на осінь. Отож, кампанія буде швидкою та надзвичайно активною.

Третього лютого 2017 року помер міський голова Микола Романюк. Декілька місяців Луцькрада потопала у війнах за крісло градоначальника. В результаті – виконувачем обов’язків мера став депутат Григорій Пустовіт. У статусі «в.о.» він керує містом вже третій рік, бо Верховна Рада так і не призначила вибори. Про це розповідається у сюжеті “12 каналу“.

Як розповів політолог Михайло Наход, задля того, аби оголосити дострокові вибори, ВР повинна знайти для цього вагомі підстави. Однак, він зауважив й те, що якщо вибори відбудуться найближчим часом, то у кандидатів від партії “Слуга Народу” шансів більше, адже люди ще під враженнями від нового президента.

«Я зараз правових юридичних підстав для проведення позачергових місцевих виборів не бачу. Але є політичні передумови – це бажання мати більшість не тільки в парламенті, але й в місцевих радах», – пояснив Наход.

Андрій Лучик розповів, що на посаду мера, ймовірно, будуть претендувати Ігор Поліщук, Григорій Недопад та Андрій Покровський. Хоча, можливо, що буде чимало кандидатів, які працювали у міськраді за каденції Миколи Романюка.

Втім, Григорій Недопад розповів, що амбіцій стосовно крісла мера – немає. Хоча, зауважує, що допомагатиме новообраному очільнику міста.

Власне, планові вибори повинні відбутися у жовтні 2020 року, однак, Президент України Володимир Зеленський вже неодноразово наголошував на необхідності дострокових місцевих виборів.