Вгору
  /  Луцьк   /  Волиняни зможуть самостійно перевірити безпечність товару

Волиняни зможуть самостійно перевірити безпечність товару

Держпродспоживслужба Волині повідомляє, що відтепер для усіх українців стала доступна база небезпечної продукції. Як перевірити товар волинянам — розповідаємо далі.

Зокрема, за цим посиланням: https://uvaga.gov.ua/uk/Main/Category/Category, усі волиняни зможуть перевірити безпечність товару, який бажають придбати. Міністерство економічного розвитку й торгівлі запустило єдину базу, де вказується детальна характеристика обраного вами продукту чи товару будь-якої категорії.

За даними відомства, цей ресурс є українським аналогом європейського Rapex. Завдяки цій базі споживач має можливість перевірити безпечність продукції, яка його цікавить. Зараз там уже є інформація про декілька дитячих товарів. Зокрема зазначено, який ризик несуть іграшки, як саме вони можуть зашкодити.

Окрім того, у базі є чимало й іншої корисної інформації. Зокрема, як здійснювати безпечні онлайн-покупки, що робити у разі придбання неякісної техніки чи іграшок, як і куди звертатись у випадку порушення прав. Також до бази внесли контактні дані усіх органів ринкового нагляду до яких можна звертатись та чітко вказали сферу їхніх повноважень.

Слід зауважити, що цей ресурс буде корисний не лише споживачам, а й великому та малому бізнесу. Адже, тут вам нададуть рекомендації щодо безпечного імпорту в легкому форматі, а також, як повідомляти державу про продукцію, котра не відповідає вимогам безпечності, та загальні поради для виробників, розповсюджувачів та імпортерів іграшок.

Зараз, на цьому ресурсі є 11 категорій різноманітних товарів, за допомогою яких ви зможете знайти інформацію про їх безпечність. Задля того, аби коректно вказати усю інформацію про бажаний товар, вам потрібно знати вид продукції, марку, назву, країну виготовлення та, відповідно, рік.

Власне, хоч ресурс працює ще у тестовому режимі, однак вже декілька волинян випробували його роботу та розповідають про його доцільність. Отож, споживайте свідомо, волиняни!