Луцьк

Волиняни стали “вчителями року”


Луцьк

Волиняни стали “вчителями року”

Учитель фізики Віктор Никитюк та вчитель німецької мови Михайло Яковчук перемогли у своїх номінаціях всеукраїнського туру конкурсу “Вчитель Року  2018″.

Віктор Никитюк викладає у гімназії в смт Локачі і працює заступником директора уже шість років. Цей заклад є опорним. Вихованці Віктора Никитюка регулярно мають успіхи на обласній олімпіаді і вже гучно заявили про себе на всеукраїнському рівні.

У коментарі ВолиньТоп (фінал відбувся в Івано-Франківську напередодні ввечері) Віктор Никитюк розповів, що спершу вагався, чи варто брати участь у конкурсі, але педагогічний колектив та учні не дозволили пасувати перед новим стартом.

До слова, старшокласники з Локач надіслали відеозвернення з задачею для ровесників із Луцького ліцею №22, подивіться, може, ви теж розв’яжете життєву ситуацію?

Вікторе Миколайовичу, як би ви описали формулу успіху? 
Формула успіху навряд може бути універсальною для кожного, інакше тоді ми б про неї не замислювалися. В моєму випадку вона виглядає так. У чисельнику:
знання предмету + досвід викладання + любов до вчителювання як покликання; у знаменнику кількість учнів. І помножено на 100 %, адже уе саме той час, який потрібно приділяти для роботи, якщо ти вчитель фізики. Фізика є у всьому. Достатньо бути уважним і дозволити собі цікавитися: як це? Фізика відповідає на питання “як” щодо процесів.

Успішний вчитель самим стилем взаємодії з учнями відповідає на питання:”Як це – любити те, що робиш? Як це – прагнути навчатися і пізнавати повсякчас?”

Фінальне змагання вчителів німецької мови тривало в Луцьку. Лучанин Михайло Яковчук працює в гімназії 18, є  тренером на курсах підвищення кваліфікації, долучався до експертизи підручників. Конкурс сприймає як можливість свіжим поглядом оцінити свою роботу, ознайомитися з напрацюваннями колег, розширити горизонти й набратися натхнення для більш нових і нестандартних рішень.

У трійку кращих  учителів німецької номінували педагогів із Вінниці та Маріуполя, а лучанин справився з показовим уроком і презентацією проекту найкраще. Школа, де працює Михайло Яковчук, відома поглибленим вивченням іноземних мов. Відеопрезентацію закладу і власного досвіду вчителю допомагали готувати учні.

ТАКОЖ ЦІКАВО: “Це дорослий я маю почути, чого хоче нове покоління”: відверте інтерв’ю з Олександром Мишковцем про сучасного вчителя, менеджмент освіти і міжнародні перспективи луцьких школярів.

ПРИЄМНІ НОВИНИ: ЛУЦЬК-ІДЕЯ: МОЖЛИВІСТЬ ЗНАЙТИ ГРОШІ ДЛЯ СВОГО ПРОЕКТУ. Заявку на місцевий спільнокошт можна подати онлайн. Портал містить тестові зразки.

Волиняни стали “вчителями року”

Популярне

Facebook

To Top