Вгору
  /  Луцьк   /  Волиняни стали менше їздити на заробітки у Польщу

Волиняни стали менше їздити на заробітки у Польщу

Загалом з України за кордон офіційно виїхало 3 мільйони 200 тисяч людей. Найчастіше заробітчани обирають Польщу, на другому місці — Росія.

Однак, журналісти Сфери-ТВ з’ясували, що кількість волинян, які офіційно працюють у Польщі, зменшилась. Про це розповідають працівники служби зайнятості, адже їм з польського консульства передають офіційну інформацію. Але, слід враховувати й те, що не відомо скільки людей насправді працює на території Польщі, адже більшість з них не оформлені офіційно.

Усі волиняни, які хочуть офіційно працювати за кордоном, відвідують візовий центр, що у Луцьку. Сюди приходить найбільше заробітчан, і працівники розповідають, що майже усі вже мають досвід роботи за кордоном.

Також, у Луцьку є спеціальні компанії, які займаються працевлаштуванням людей за кордон. Керівник однієї з таких фірм Сергій Курчик розповідає, що люди зазвичай їдуть за кордон за вищими посадами та зарплатнями. В Україні середня зарплата  –10 тисяч гривень, а за кордоном стартує від 20 в еквіваленті. Якщо влаштуватися в Німеччині чи десь за океаном, то може бути й понад 50 на місяць, але українці не хочуть їхати так далеко.

Власне, деякі заробітчани розповіли, що при офіційному оформленні отримують низку переваг: медичне страхування, прописані умови робочого етикету та можливість працювати на компанію світового рівня. Але, усі вони зауважують, що якби в Україні були б такі умови праці, то вони нікуди б не виїжджали.