Вгору
  /  Луцьк   /  Волинські патрульні розповіли, як безпечно їздити у спеку

Волинські патрульні розповіли, як безпечно їздити у спеку

Патрульна поліція Волинської області наголосила на тому, що спека – небезпечний фактор для водіїв та пасажирів. Як вберегти себе — читайте далі.

Річ у тому, що салон автомобіля надзвичайно швидко нагрівається від сонячних променів, а водій, чи пасажири машини можуть постраждати внаслідок теплового удару. Тим паче, якщо у салоні є тварини, маленькі діти чи літні люди. Слід дотримуватись елементарних правил, які можуть зберегти ваше здоров’я та життя.

Адже, водій може навіть не помітити погіршення самопочуття, а просто втратити свідомість за кермом. Або ж, залишити у салоні дитину, або тварину, відлучившись лише на декілька хвилин. Це небезпечно! І про це слід пам’ятати.

Отож, декілька простих правил, які допоможуть вам вберегтись від теплового удару:

  • Обов’язково возіть в авто кілька пляшок прохолодних напоїв.
  • Завжди тримайте в автомобілі необхідний мінімум ліків, якими ви зазвичай користуєтеся. Особливо це стосується водіїв та пасажирів, які страждають серцево-судинними захворюваннями.
  • Якщо виникає необхідність зупинитися, знижуйте швидкість поступово, оскільки при різкому гальмуванні на сильно розігрітому асфальті машину може занести.
  • Під час зупинки, за можливості, залишайте машину в закритому від сонця місці.
  • Не перевищуйте швидкість і збільшуйте дистанцію від транспортних засобів, що рухаються попереду.
  • При найменшому погіршенні самопочуття негайно знижуйте швидкість і зупиняйтеся.
  • Навіть після недовгої стоянки необхідно провітрити салон і лише після цього починати рух.
  • Крім того, не можна залишати дітей та тварин самих в салоні автомобіля, коли закриті вікна, навіть під час роботи кондиціонера. Двигун може зупинитись й вони опиняться в серйозній небезпеці.

Також, слід звернути увагу на час поїздок з дітьми та літніми людьми, тим паче, якщо вони тривалі. Найкращим часом вважається 6-7 ранку, та пізній вечір, коли спека точно омине вас. Якщо ж вам слід вирушати у далеку дорогу, яка триватиме більше ніж 5-6 годин, то не забувайте робити тривалих зупинок у тіні. Ці прості правила зможуть вберегти вас від серйозних наслідків теплового удару та неприємних симптомів.