Вгору

ТОП-5 пам’яток Луцька

ТОП-5 пам’яток Луцька, які слід відвідати не лише туристам, а й містянам.

Луцьк — туристичне місто, яке входить у сімку найкращих міст України, які точно слід відвідати туристу. Отож, ми вирішили розповісти вам про найцікавіші пам’ятки Луцька, які варто побачити туристам, а містянам — час від часу навідуватись та не забувати про те, яке цікаве наше місто.

Замок Любарта

Без сумніву, перше місце точно належить Замку Любарта, який й притягує туристів з усіх куточків України та закордону. Зараз, замок належить до числа найкраще збережених фортець України та є головним об’єктом Історико-культурного заповідника «Старий Луцьк».
Як дістатись: ви можете від Театральної площі пройти по пішохідній вулиці Лесі Українки та вийти прямо до “Старого міста”. Або ж, скористатись громадським транспортом, зокрема: маршрут №17 та №17а. Замок Любарта легко знайти, адже його видно відразу як тільки ви опиняєтесь поблизу “Старого міста”.

Будинок Миколи Голованя

Славнозвісний “будинок з химерами” від відомого Луцького архітектора став місцевою, видатною пам’яткою міста. Цей будинок не подібний ані на одне житлове приміщення, це – справжній музей. Музей архітектури, різноманітних химерних фігур, цікавих написів, скульптур тощо. Тут часто відбуваються різноманітні зйомки, адже хіба не цікаве місце? Але вам точно потрібно побачити це на свої очі, навіть ззовні. Як дістатись: будинок знаходиться поблизу річки Стир, що протікає у “Старому Місті”. Вам доведеться йти пішки, адже громадський транспорт туди, на жаль, не їздить. Але, ви можете дістатись маршрутами: 4, 9, 9А, 10, 11, 28, вийти на вулиці Кочерги та пішки пройти ще хвилин 5.

Літак Іл-18Б

Справжній, радянський літак розміщений у дворі багатоповерхівок. Він є доволі масивним, тому привертає увагу туристів. Встановлений оригінальний авіа пам’ятник в 1980-х роках. Втім, вже близько 30 років літак пустує, виконуючи роль тіні для автостоянки. Але, це чудова локація для фото, відео та пізнавальних екскурсій. Як дістатись: Пам`ятка розташована у житловому районі поруч з проспектом Молоді, до якого найпростіше дістатися від проспекту Соборності.

Музей Дзвонів

Це єдиний в Україні музей дзвонів. Він був заснований ще у 1985 році в Замку Любарта і функціонує дотепер у тому ж самому місці. В музеї налічується понад 90 дзвонів і дзвіночків 17-20 століть.Найстарішому дзвону, яким пишається музей, виповнилося вже 367 років. Він датований 1647 роком, в часи Богдана Хмельницького. Як дістатись: вам потрібно потрапити на територію Замку Любарта, саме там і знаходиться цей музей.

Будинок Косачів

Знаменитий будинок у якому проживала Леся Українка та її мати — Олена Пчілка. Споруда 18 століття знаходиться у “Старому місті”. У 2007 році тут відкрився музей під назвою «Лесина вітальня». Він розташувався у двох залах, де відвідувачі можуть побачити старовинні меблі і сімейні фотографії Косачів. Як дістатись: найлегше – пішки пройтись від пішохідної вулиці Лесі Українки, однак, ви можете й обрати громадський транспорт.

 

 

Долучайтесь

РЕКЛАМА