Вгору
  /  Люди   /  ТОП-5 основних ознак емоційного вигорання: поради волинянам

ТОП-5 основних ознак емоційного вигорання: поради волинянам

Емоційне вигорання — чи не найпоширеніша проблема серед активних, амбітних людей.

З цією проблемою зіштовхується кожен третій волинянин, тому ми вирішили розповісти вам, як розпізнати у себе емоційне вигорання. Важливо, аби ви розуміли, що у разі виникнення цих “симптомів” найкраще звернутись до фахівця ( психолога), який допоможе вам вийти з цього стану. Але, є й інші дієві методи — відпустка, дні з сім’єю, поїздка у село до родичів, відпочинок на морі, у горах тощо. Головне — не зачинятись у собі та бути відкритим для нових емоцій та вражень. Отож, ознаки на які слід звернути увагу за рекомендаціями “24 телеканалу“:

Ви постійно відчуваєте втому

Якщо ви навіть зранку прокидаєтесь вже втомленими, без бажання складати плани на день та відтворити щось цікаве, то скоріш за все, маєте справу з емоційним вигоранням. Якщо ж відпустка не допомогла вам реабілітуватись, то краще не зволікати і звертатись за допомогою до психолога. Декілька сеансів, і ви знову радієте життю.

Ви не продуктивні

Це може відбиватися на вашій працездатності. До прикладу, ви вже не можете виконувати той обсяг роботи, який раніше з легкістю робили. Під час вигоряння ви починаєте працювати гірше, ніж раніше: ваші ідеї рідше знаходять відгук, проєкти частіше відправляють на доопрацювання.

Вас легше роздратувати

Якщо останнім часом ви весь нарікаєте й зриваєтеся на оточення, а раніше за вами такого не помічали – велика ймовірність, що ваше сприйняття вже спотворено вигоранням. Швидко перемикайтесь на позитивні враження, або вирушайте у відпустку!

Ви почали погано харчуватись та зловживати алкоголем

Щоб хоч якось впоратися зі стресом, ви заїдаєте його шкідливими снеками, вечеряєте піцою та все частіше скаржитеся на начальника за келихом вина. Одномоментні рішення тільки заважають організму боротися з навантаженням і не дають відновити сили. Візьміть участь у марафоні правильного харчування, або запишіться на консультації психолога та дієтолога.

Ваш зовнішній вигляд погіршився

Якщо у вас немає бажання доглядати за собою, то це, ймовірно, через перевтому. Зробіть собі подарунок — день у салоні краси. Або ж, якщо ви чоловік, то радимо сходити у сауну чи баню, аби розвантажити голову та очистити організм від негативу.