Вгору
  /  Статті   /  ТОП-5 небезпечник звичок, яких слід позбутись

ТОП-5 небезпечник звичок, яких слід позбутись

Надзвичайно велика кількість наших буденних звичок має негативний вплив на печінку. А печінка — головний детокс-орган нашого організму, тому так важливо, аби він був здоровим.

Ми розповімо вам про ТОП-5 найнебезпечніших звичок для цього органу, яких слід негайно позбутись. Про це розповідає “24 телеканал“.

Любов до цукру

Насправді, цукор провокує не лише карієс та зайву вагу, але й спричиняє жирову хворобу печінки, яка є причиною надзвичайно важких захворювань. Ризики досить високі, дослідження доводять, що люди, які споживають понад тисячу зайвих калорій в день, шляхом поїдання солодкого, лише у 2% випадків мають зайву вагу. Натомість, у 27% спостерігаються небезпечне для здоров’я ожиріння печінки. Старайтесь виключити зі свого раціону цукор. Звісно, не у повній мірі, але відносьтесь до його споживання з розумом.

Втамовуєте спрагу солодкими газованими напоями

Головна причина накопичення жиру в печінці – фруктоза – поширений тип простих вуглеводів. Рафінований цукор на 50% складається саме з нього. Та найбільше фруктози міститься в тих продуктах, які ми звикли вважати “здоровими” замінниками цукру: мед, солодкі фрукти – особливо виноград, банани, персики. Вчені неодноразово доводили, що ті люди, які вживають часто солодкі газовані напої, більш схильні до захворювань печінки. Найкраще, якщо ви будете замінювати газовані напої на просту воду. Вода не лише втамує спрагу, але й наситить ваш організм енергією.

Не бажаєте боротись із зайвою вагою

Зайва вага та ожиріння збільшують ризики неалкогольної жирової хвороби печінки. За різними оцінками, від 26% до 90% дорослих, які страждають ожирінням, мають жирову дистрофію печінки. Якщо у вас є проблеми з зайвою вагою, то радимо звернутись до дієтолога та займатись фізичною активністю. Віднайдіть той вид спорту, який буде приносити вам задоволення. Таким чином, ви швидко нормалізуєте свою вагу.

Любов до вітамінів та добавок

Нині популярно приймати комплекси вітамінів та різні добавки, проте без попередньої оцінки організму та консультації лікаря, цього робити не варто. Є ризики, що ви перебільшите з дозою того чи іншого вітаміну і замість користі – принесете організму шкоду. Гіпервітаміноз може призвести до тяжких наслідків. Нашому організму цілком буде достатньо тих вітамінів, які є в овочах та фруктах. Просто їжте не менше 5 різних видів овочів, і вашому організму цього буде вдосталь.

Вважаєте парацетамол єдиною пігулкою від будь-якого болю

Багато людей вважає, що парацетамол є одним з найпростіших знеболювальних препаратів, який не має згубного впливу на організм, використовують його при головному болю, зубному чи при температурі. Частково це правда: якщо приймати препарат згідно з інструкцією.

Але якщо ви перебільшите рекомендовану дозу, це може спровокувати пошкодження печінки. Якщо у вас систематично з’являється будь який біль, то слід виявити його причину — звернутись до лікаря. Саме він і призначить вам дієвий препарат та оптимальне дозування. Не займайтесь самолікуванням!