Вгору
  /  Культура   /  ТОП-5 найцікавіших фактів про Луцьк

ТОП-5 найцікавіших фактів про Луцьк

Луцьк — місто, яке захоплює своєю історією. Саме тут, тісно переплелись минуле і сучасне. Ми розповімо вам про ТОП-5 найцікавіших фактів про Луцьк, які ви могли й не чути.

Найдовший будинок Європи

У Луцьку розташований найдовший будинок в Європі. Довжина по осі – 3265 м, по 1 лінії – 1750 м. Збудований в 1969-1980 роках. Має 88 під’їздів, які об’єднані в 38 адрес по двох вулицях. Населення на початок 2015 року – 9150 мешканців. Архітектори – Василь Маловиця і Ростислав Метельницький.

Напис на стінах Замку Любарта

Найстаршому запису на стінах Замку Любарта 417 років. Невідомий автор вказав 1602 рік.

Найзеленіше місто України

У 1970 році Луцьк визнали найзеленішим містом СРСР. Все завдяки величезній кількості зелених насаджень: великий парк і низка скверів робили місто надзвичайно зеленим. Дерева, квіти, кущі росли буквально скрізь. Сьогодні Луцьк знаходиться на 28 місці в Україні за площею зелених насаджень на одного мешканця з показником 6,4 квадратного метра при нормі 20 квадратних метрів.

Батьківщина відомих українців

Луцьк – мала батьківщина багатьох відомих українців. Серед наших сучасників це футболіст Анатолій Тимощук, письменники Оксана Забужко, Юрій Покальчук, Василь Слапчук, співаки Василь Зінкевич, Сашко Положинський, режисер Олесь Санін та багато-багато інших.

Молодий парк

Парку імені Лесі Українки лише 50 років. Його відкрили в 1964 році. Раніше тут текла річка Глушець, яка через природні умови та з допомогою людини висохла.