Вгору
  /  ТОП-3   /  ТОП-3 шкідливих виробництв Волині

ТОП-3 шкідливих виробництв Волині

Ми створили рейтинг трьох найбільш шкідливих виробництв у Волинській області.

На жаль, у Луцьку та за його межами функціонують не лише успішні, закордонні підприємства, а й шкідливі, для багатьох містян заводи.

Нещодавно, питання екології у нашому місті підняли на всеукраїнський рівень обговорення. Адже, сморід місто поширюється, очисні споруди залиті невідомими речовинами, а в повітрі фіксують катастрофічне перевищення вмісту аміаку та сіроководню ( від 2,5 до 20 разів). Чи не час бити на сполох?

Відверто кажучи, громадські активісти усіма силами намагаються привернути уваги влади до цього питання, однак, доки ніяк кардинальних мір не було прийнято.

Отож, рейтинг найшкідливіших підприємств Волині:

“Біо-Пек”

Лідером нашого анти-рейтингу став завод “Біо-Пек”, якого й підозрюють у забрудненні повітря по всьому місту. Працівники цього підприємства неодноразово стверджували, що “Біо-Пек” зливає мелясну барду у міську каналізаційну систему. Згодом, міською каналізаційною системою ця мелясна барда потрапить на очисні споруди в Липлянах і через бродіння спричинить появу неприємного запаху. Як це, власне, й відбувається.

“Технологія базальту”

Вже неодноразово мешканці села Струмівка Луцького району скаржились на перевищення викидів шкідливих речовин в атмосферу від підприємства з виробництва утеплюючих матеріалів «Технологія Базальту». З метою визначення масштабів розповсюдження забруднювальних речовин, у вересні 2018 року провели відповідні дослідження, при яких вивчено 10 зразків повітря в межах житлової забудови. Виявлено перевищення концентрації фенолу майже в 2,5 раза на відстані 395 метрів від заводу.

“Курчак”

Їх звинувачують у економії на фільтрах, очисних та належній утилізації. Адже, у 2018 році тимчасова депутатська комісія, що перевіряє дотримання санітарних та екологічних норм на підприємствах Нововолинська, побувала на очисних спорудах “Водоканалу”. Однак, результат був сумнівний – куряча кров заполонила їх очисні споруди. Наголошують, що  ця кров може вбити бактерії, які переробляють нечистоти, – і брудні стоки потраплять у Буг.