Вгору
  /  Рекомендації   /  ТОП-10 помилок батьків, через які діти часто хворіють

ТОП-10 помилок батьків, через які діти часто хворіють

Найчастіше, звісно, малюки хворіють від вірусних захворювань. Але, є й поширені помилки батьків, які призводять до застуди у дітей.

Педіатр Вікторія Кліщ назвала основні помилки батьків, яких слід не допускати. Про це розповідає “24 телеканал“.

Одягають занадто теплий одяг

Батьки кутають в шапки-носочки-ковдри, не відкривають вікно в кімнаті, де лежить малюк. Вони вивозять у теплу погоду, прикриваючи чохлом чи пеленкою малюка. Також, одягають дитині шапку та куртку у + 22, до прикладу. Така поведінка легко призведе до застуди, якщо малюк спітніє і повіє легкий вітер. Тим паче, таким дітям важче адаптуватись до різких перепадів температур: вони відразу захворівають.

Гріють будь-який напій

Батьки гріють усе: від води до компоту. Так робити не потрібно, тому що горло малюка повинне адаптуватись й до прохолодних напоїв.

Одягають по сезону

Наприклад, якщо на вулиці зима, то малюка вбирають у зимовий комбінезон, не звертаючи увагу на +10 на вулиці. Завжди орієнтуйтесь на температуру повітря та погоду в цілому, а не лише на сезон.

Якщо мерзне мама — мерзне і дитина

До прикладу, якщо мама замерзла сидячи нерухомо на дитячому майданчику, то малюк теж точно замерз, навіть, якщо він постійно бігає. Так стверджувати не правильно. Завжди на дотик визначайте малюка по носику, рукам та спині. Тому що, якщо у малюка теплий ніс і мокра спина, а ви наверх одягнете йому куртку, то лишень посилите виділення поту у нього.

Морозиво лише влітку

Як правило, батьки вважають, що морозиво можна їсти лишень влітку і потихеньку, а от зимою – зась. Власне, це не так. Морозиво чудово допоможе горлу малюка трішки загартуватися.

Забороняють активні ігри

Зазвичай, батьки забороняють бігати своїй дитині по майданчику, “бо ж спітніє”. Але, вони забувають, що у дітей в рази більше енергії, аніж у дорослих. Їм потрібно її кудись дівати. І біг — це чудове навантаження на організм, яке укріплює його.

Зимою гуляти не можна

Як вважають деякі батьки: зима – небезпечна пора року. Гуляти і виходити на вулицю взагалі не можна. Але! Як дитині бути без свіжого повітря? Навпаки, зимою, якщо на вулиці мінусова температура, гинуть усі вірусні інфекції та бактерії. Тому, зимою гуляти навіть краще, аніж під час спеки.

Дають вітаміни для профілактики

У період грипу та застуди мами дають дітям вітамінки, п’ють противірусні і стимулятори імунітету. Але, такі препарати можуть зашкодити. Їх ефективність абсолютно не доведена. Тим паче, якщо комплекс вітамінів для дитини ви обрали самостійно і без будь-яких аналізів. Зверніться до педіатра, і нехай лише він вирішує, чи слід давати щось дитині.

Аптечка більша, ніж у лікаря швидкої допомоги

При будь-яких проявах хвороби, такі мами відразу дають дитині усі можливі ліки проти застуди. Втім, такі малюки дійсно хворіють щоразу як трішечки промерзнуть чи з’їли/випили щось холодне.

Нехай дитина спітніє, ніж замерзне

Більшість батьків вважають, що це правильне ствердження. Однак, це не так. Якщо дитина спітніла, то у неї є набагато більше шансів застудитись на вулиці, аніж, якщо відчула холод.