Вгору
  /  Статті   /  ТОП-10 найнебезпечніших продуктів для людського організму

ТОП-10 найнебезпечніших продуктів для людського організму

Ми складаємось з того, що їмо.

Тому, не дарма велика кількість людей все ж надають перевагу здоровому харчуванню. Адже, наш організм повинен отримувати відповідну кількість вітамінів та мікроелементів з їжі, аби людина почувала себе комфортно. Якщо ж харчуватись продуктами з нашого “антирейтингу”, то невдовзі з’являтимуться неприємні симптоми, які можуть свідчити про серйозні захворювання. Тому, слід замислитись над своїм раціоном, аби мати достатньо енергії та міцний імунітет.

Отож, ТОП-10 продуктів, які вважаються найбільш небезпечними для нашого організму:

Чіпси і газована вода

Про те, що чіпси шкідливі, ми чули не раз. Але чому? А тому що чіпси – це суміш вуглеводів і жиру, в оболонці фарбників і замінників смаку. Через особливості приготування в чіпсах утворюється багато канцерогенів – речовин, що провокують рак. А гідрогенізовані жири призводять до збільшення рівня холестерину в крові, що підвищує ризик інфарктів та інсультів. Слід або повністю відмовитись від цього продукту, або хоча б частково, вживаючи їх не частіше аніж один раз на місяць. Замінюйте чіпси корисними снеками на основі фруктів.

Фастфуд

Швидша їжа – біляші, чебуреки, картопля фрі, шаурма і взагалі все, що смажиться – дуже шкідливе. Бо смажать все це часто в одній і тій ж олії, яку можуть не міняти декілька діб. Результат – все ті ж канцерогени. З роками подібне харчування призводить до порушення травлення – до коліту, гастритів, печії, запорів і т.п. Якщо ви дуже любите “фастфуд” страви, то робіть їх самостійно. До прикладу, у маленькій кількості масла обсмажуйте улюблені чебуреки. В такому випадку, ви ласуватимете улюбленою стравою, але знатимете з чого вона приготована.

Ковбаса, копченина

Сосиски, ковбаси, пельмені і т.д. Продукція, яку ми найчастіше купуємо, містить більше ароматизаторів і фарбників, ніж м`яса. Не проблема приготувати їх удома самостійно, або ж краще придбати у надійного виробника, який цінує свою репутацію, але точно, не у супермаркетах. Виділіть хоча б один день на два тижні, коли ви можете дозволити собі заготувати такої продукції наперед.

Овочі і фрукти, продукти з консервантами

Навіть корисні і натуральні продукти можуть стати шкідливими, якщо вирощені, наприклад, біля шосе або заводу. Покуштувавши таких овочів, можна отримати неабияку частку бензопірену та інших речовин, що викликають рак. Овочі і фрукти можуть бути корисними, якщо вони вирощені у власному садку, без хімії. Купуйте лише у перевірених продавців, аби їсти смачне та корисне. Або ж, якщо є змога – вирощуйте самостійно.

Маргарин, тістечка і злакові

Маргарин – це суцільний трансгенний жир – найшкідливіший вид жиру. Для людини небезпечні всі продукти з його вмістом. Це тістечка, торти з кремом, вироби з листкового тіста. Надмірна любов до цих насичених цукром і жиром продуктів гарантує порушення обміну речовин і зайву вагу. Маргарин чудово замінюється вершковим маслом. Так, це звісно дорожче, але ж здоров’я потрібно берегти. Тому, не заощаджуйте на цьому і готуйте для себе “безпечно”.

Кава

Два-три горнятка в день, не більше. Стільки може випивати доросла людина, не ризикуючи виснажити свою нервову систему. Кава підвищує серцевий тиск, викликає серцебиття і навіть головний біль. Якщо ж взагалі відмовлятись від кави, то її можна змінити смачним чаєм, або ж цикорієм.

Домашні закрутки

Якщо крутити банки за всіма правилами – дотримувати дозування продуктів і не нехтувати елементарною харчовою безпекою (правильною стерилізацією, проливанням розсолу), солоні огірочки і помідори можна їсти без побоювання. Проте, за інших умов, людині може загрожувати серйозне отруєння цвіллю або іншими бактеріями. Ретельно дотримуйтесь усіх правил гігієни, коли працюєте з консервацією.

Жувальні цукерки, льодяники

Містять величезну кількість цукру, хімічні добавки, фарбники, замінники і т.д. Одним словом, ніякої користі. Ці цукерки можуть спровокувати гастрит та інші захворювання шлунково-кишкового тракту, а також різні хвороби зубів і ясен, про що не перестають нам нагадувати виробники зубної пасти по телевізору. Замінюйте цукерки фруктами, це смачно і корисно.

Шоколадні батончики

Пригадайте просто зараз Snikers або Mars. З чого вони складаються? Ви скажете з горіхів, карамелі, нуги і шоколаду. Зовсім ні. Насправді – це гігантська кількість калорій у поєднанні з хімічними добавками, генетично модифікованими продуктами, фарбниками і ароматизаторами. Є чудові батончики з сухофруктів, або ж не проблема приготувати їх самостійно.

Майонез

Майонез повний транс-жирів, які є канцерогенними і викликають підвищення рівня холестерину. Майонез містить величезну кількість консервантів і стабілізаторів. Існує безліч інших смачних заправок до салатів, до того ж – корисних.