Вгору
  /  Статті   /  Синдром неспокійних ніг: поради для волинян

Синдром неспокійних ніг: поради для волинян

Згідно з опитуванням, багатьох волинян турбує синдром неспокійних ніг. Як його діагностувати та вилікувати — розповідаємо далі.

Синдром неспокійних ніг – звичне явище для багатьох людей. Воно проявляється безконтрольними рухами нижніх кінцівок у спокійному стані людини, або ж перед чи під час сну. Згідно з інформацією 24 телеканалу, він виникає через незрозумілий внутрішній дискомфорт. Зазвичай, люди, у яких присутній цей синдром помічають, що під час рухів їм стає легше.

Взагалі, це захворювання ніякої шкоди для здоров’я не несе, однак, додає неабиякого дискомфорту людини. Задля того, аби позбутись цього синдрому, слід переглянути свій спосіб життя та його звичний ритм.

Симптоми

Незрозуміле бажання рухати ногами — найпоширеніший симптом. Воно може виникати постійно, епізодично, або ж через певний проміжок часу. Досить часто пацієнти не можуть описати, що спонукає їх рухати ногами. Вони можуть описувати неприємні відчуття, як свербіж, пульсація, проходження електричного струму або біль. Але не варто плутати СНН з посмикування кінцівками коли ви засинаєте – це явище доволі нормальне, і спровоковано лише тим, що м’язи розвантажуються після активного дня.

Достеменно причина цього захворювання не відомо. Відомо лише, що люди похилого віку та вагітні більш схильні до такої симптоматики. Однак, виникнути він може навіть у дітей. СНН не веде до серйозних проблем зі здоров’ям, крім погіршення якості сну. Але у свою чергу, безсоння може привести до депресії, зниження продуктивності.

Лікування

Як такого лікування прописаного у протоколі — немає. Ви повинні скоригувати свій спосіб життя: відмовитись від паління, більше відпочивати та менше навантажувати ноги. Однак, якщо це не допомагає, то радимо звернутись до лікаря приватної або ж державної клініки Луцька, де вам призначать антагоністи дофаміну, кофеїновмісні знеболювальні, прегабалін, і короткий курс снодійних (не більше 10 днів).

Але, задля того, аби якомога швидше полегшити неприємні відчуття, радимо:

  1. Масаж ніг
  2. Гарячу ванну
  3. Теплі або холодні компреси
  4. Йога або медитація
  5. Прогулянка