Вгору
  /  Луцьк   /  Сморід відступив? Скарг від лучан поменшало

Сморід відступив? Скарг від лучан поменшало

За підсумками засідання тимчасової міжвідомчої комісії з подолання негативної екологічної ситуації у місті стало зрозуміло, що скарг суттєво поменшало, але роботи щодо подолання активно ведуться.

Начальник відділу екології Оксана Тарабанюк повідомила що у п’ятницю, 26 липня надійшло усього лишень 15 скарг, а протягом вихідних — усього одне. Однак,  29 липня скарги знову почали активно надходити стосовно неприємного запаху у районі Вересневого.

Оксана Тарабанюк додала, що Гнідавський цукровий завод під час одного із засідань взяв на себе зобов’язання ліквідувати джерела смороду до 25 липня. Як інформує міськрада, згідно припису Держпродспоживслужби, до 19 липня вони повинні були розробити комплекс заходів, і до 1 вересня повністю їх впровадити. Однак, станом на 29 липня мульовий майданчик ще повністю не засипаний, але там проводиться активна робота за допомогою пробіотиків, які повинні знезаразити ці ділянки.

Начальник управління охорони здоров’я Микола Якимчук розповів, що до медичних закладів, протягом вихідних, лучани також не звертались. Отож, можна робити висновок, що погіршень самопочуття у містян не було.

Під час засідання громадські активісти задавали свої запитання, висловлювали пропозиції до учасників робочої групи. Зокрема, чи планується покривати мулові майданчики додатковим шаром грунту чи будь-якого іншого покриття, адже на на деяких ділянках, які вже засипані, було виявлено декілька плям, які змінюють колір, і через них пробивається неприємний запах, а це може ускладнити ситуацію, особливо після дощів. Але представник заводу “Біо-Пек” повідомив, що взяв це зауваження до уваги та направлять усі сили на його вирішення.

Начальник відділу контролю за благоустроєм та санітарним станом міста департаменту муніципальної варти Юлія Гоголь зазначила, було складено кілька протоколів стосовно несанкціонованого зливу невідомої речовини, схожої на барду, на поля фільтрації Гнідавського цукрового заводу.