Культура

Самі собі освіта: життя луцького позашкілля. ВІДЕО


Культура

Самі собі освіта: життя луцького позашкілля. ВІДЕО

Освітній процес не завершується виходом з-за шкільної парти, тож упродовж червня ми відкривали для себе світ школярів, яких можна об’єднати яскравим гештеґом #самісобіосвіта.

У літніх школах Волинської обласної Малої академії наук взяло участь понад 50 учнів. Працювали у секціях біології, філології, історії, математики, програмування, мікроелектроніки та робототехніки.

Переважно працювали на базі Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні. Лабораторні і практичні заняття проводили в Східноєвропейському національному університеті під керівництвом науковців. Юні робототехніки всього за декілька днів спроектували і розробили робота, який сам складає кубик рубик 3х3, спершу він аналізує барви і менше, ніж за дві хвилини, показує результат як складений кубик.

 

Також учні мали нагоду випробувати себе в цікавих іграх, різних ролях у межах турнірів за спеціальностями і взяти участь у наукових дебатах. Для учасників літніх шкіл влаштували тренінги про емоційний інтелект, особистісний ріст, риторичні вміння. На дозвіллі діти відвідали Драматичний театр і Замок Любарта, також  зіграли в боулінг. Події відбулися за сприяння управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації.

У Волинській обласній бібліотеці для юнацтва регулярно тривають творчі майстерні, літературні посиденьки та бесіди про історію, а також є експозиція екологічних картин дітей, що займаються у студії “Чарівний пензлик”. Із 23 по 27 липня там ще й діятиме англомовна школа.

Тим часом на базі Луцької гімназії №4 імені Модеста Левицького два тижні тривали зустрічі підлітків із українського міста Волноваха, польського Бартошице і білоруського Бреста. А упродовж трьох днів міжнародна компанія з гімназистами і учнями Луцької школи №7, а це всього 139 людей, відпочивали на базі «Гарт», що на озері Світязь. У програмі поєдналися нестандартні майстерні, руханки, спортивні ігри та змагання, плавання, танці і навіть куліш від директорів. Директор 4 гімназії поділився досвідом міжнародних проектів в аудіоінтерв’ю (див. нижче).

У Палаці учнівської молоді Луцька ми відвідали гуртки театрального й образотворчого мистецтва. Є три вікові групи театралів: молодша, середня та старша, але на виставах зазвичай виступають повним складом. У ходожників графік вільніший: кожен має завдання і особисту відповідальність, буває, на однин малюнок іде чотири години, а може минути й понад тиждень, якщо картину пишуть фарбами. Очільник гуртка Петро Андрієвський каже, що інколи їм допомагають меценати, трапляється й бартер: охоча людина спонсорує гурткові фарби, а згодом вихованці дарують картину. На думку Петра Андрієвського, талант може проявитися раптово, наприклад, займається дитина із шостого класу, а у десятому-одинадтятому – “як прорве, то аж за голову берешся”. Наставник юних художників полюбляє модні в сучасному мистецтві скетчі і зізнається, що в молодечі роки завжди мав у кишені нотатник, де робив швидкі замальовки, особливо любив фактуру міста, тепер же надає перевагу малюванню на природі.

Докладніше про творче дозвілля нашого ПУМу у збірному відео та аудіоінтерв’ю.

Самі собі освіта: життя луцького позашкілля. ВІДЕО

Популярне

Facebook

To Top