Вгору
  /  Відкриття   /  Розповіли, як на Волині розвиватиметься вітроенергетика найближчим часом

Розповіли, як на Волині розвиватиметься вітроенергетика найближчим часом

На території області найближчим часом планується будівництво і експлуатація вітрових електростанцій.

Їх загальна встановлена потужність 150 МВт і ліній електропередач 110 кВ. Вітрові електростанції будуватимуть на території Іваничівського і Володимир-Волинського районів Волинської області, які здійснюватимуть генерацію електроенергії шляхом відновлюваного джерела енергії — енергії вітру.

Як повідомляють на сайті Волинської ОДА, планують й також будівництво супутніх об’єктів електроенергетичної інфраструктури (високовольтні підстанції, розподільчі пункти, кабельні лінії електропередачі) для збору і передачі в мережу виробленої на ВЕС електроенергії.

Варто зазначити, що основною метою будівництва ВЕС є генерація електроенергії за рахунок енергії вітру та передача її до Єдиної енергомережі України.

Будівництво ВЕС  забезпечить:

  • значний внесок в розвиток вітроенергетики в Волинській області і Україні загалом, що відповідає Енергетичній стратегії України на період до 2035 року
  • поліпшення енергетичного балансу області та зменшення значних технологічних втрат в процесі транспортування енергії з ТЕС, за рахунок створення генеруючої потужності на території Волинської області,
  • зменшення тиску на довкілля щодо викидів шкідливих парникових газів шляхом диверсифікації виробництва екологічно чистої енергії із застосуванням ресурсозберігаючих технологій;
  • поліпшення якості та надійності енергопостачання районів та області, що відповідає національній енергетичній безпеці загалом
  • покращення інфраструктури, зокрема будівництвом нових і реконструкцією старих доріг;
  • сприяння створенню нових робочих місць, зокрема на період будівництва об’єктів ВЕС,
  • сприяння розвитку соціальної і промислової інфраструктури районів і області;
  • наповнення бюджетів шляхом оплати орендної плати місцевих бюджетам і власникам земельних ділянок, виплати відповідних податків до бюджетів різних рівнів тощо.

Окрім того, вітроенергетичний комплекс відкриває нові економічні й соціальні перспективи для регіону. Будівництво вітроелектростанції нового типу не тільки поліпшить ситуацію з енергопостачанням, а й створить нові робочі місця. Основним завданням проекту є встановлення нових потужностей (вітрових установок) для виробництва електроенергії, яке не завдає шкоди навколишньому середовищу, що зробить можливим стабільне зростання енергетичної індустрії, промислового туризму, а також інших галузей.

Під час слухань, які відбулись 27 серпня у приміщеннях Зарічанської та Зимнівської сільських рад, а також Іваничівської селищної ради,  присутнім надали детальну інформацію щодо планованої діяльності та її ймовірний вплив на довкілля. Натомість, громадськість не заперечувала щодо здійснення даної планованої діяльності, а відтак слухання загалом пройшли успішно.