Луцьк

Роботи змагалися в центрі Луцька. Відео


Луцьк

Роботи змагалися в центрі Луцька. Відео

Юні винахідники з усієї Волині прибули на V Обласну олімпіаду з робототехніки 28 квітня у лабораторний корпус СНУ імені Лесі Українки. 

 

Кабінет, одинаки за партами, напруга, вимірювана шелестінням паперу і шкрябанням ручок на чернетках. Мовчазний наглядач і напис на дошці крейдою  зразок оформлення роботи. Так ми зазвичай уявляємо олімпіади. І повна протилежність до цього відбулася в Луцьку, коли у просторій аудиторії зійшлися винахідники і раціоналізатори.

Напередодні Олімпіади учасники мали протестувати своїх роботів сто разів, де кожна спроба успішна. Сконструювати робота, який би рухався  лише перший етап. Пристрій потрібно запрограмувати так, щоб він міг виконувати конкретні завдання.

Докладніше у відеорепортажі:

Перше місце у молодшій лізі здобули Сергій Федорчук та Назарій Захарчук із Володимир-Волинської спеціалізованої  школи-інтернату. В середній лізі перемогли Ольга Головенко та Назарій Велимчаниця із того ж закладу. У старшій лізі перемогу здобула команда Нововолинського ліцею-інтернату Волинської обласної ради у складі Андрія Павлюка, Максима Мучака, Нікіти Ганічева.

У категорії “Сумо (автономні роботи)” перше місце посів лучанин Іван Пархомчук, який навчається у сьомому класі гімназії №21 імені Михайла Кравчука.

У категорії “Слалом” на першу сходинку здійнявся луцький дев’ятикласник Олесь Цюрняк із гімназії №14 імені Василя Сухомлинського.

В категорії “Сумо (керовані роботи)” першість здобула Оксана Сухецька, яка навчається у дев’ятому класі Куснищанської загальноосвітньої школи (Любомльщина) і представляла “Волинську обласну Малу академію наук”.

Робототехніка поєднала в собі знання з фізики, інформатики, інженерії, проте відвідують такі гуртки навіть 10-11-річні діти, які не мали справи з завданнями такого рівня у звичайній шкільній програмі. Досвід, якого вони набувають, легко застосувати в реальному житті. Це одна з причин, чому моделювання і роботехніка підживлюють допитливість і тяжіння до нових викликів.

Восьмикласники Роман Жишко і В’ячеслав Савченко із Луцької гімназії №4 імені Модеста Левицького завітали на подію як спостерігачі. Хлопці були вражені, як із конструктора lego можна сконструювати таких роботів, тим паче, що п’ятикласники Роман Карпешко і Захар Гаврилюк (м. Володимир-Волинський) розповіли, що займаються робототехнікою менше, ніж півроку.

 

У середині травня МАН звітуватиме про досягнення секцій у Центральному парку міста. Стиль подібний до наукових пікніків. Робототехніку теж презентуватимуть. Очільниця МАН Галина Толстіхіна запрошує відвідати дійство. Один із організаторів Олімпіади, професор кафедри експериментальної фізики та інформаційно-вимірювальних технологій СНУ Олександр Мартинюк каже, що учні не вміють хизуватися успіхами й скромні до похвал, але залюбки розповідають про самі прилади, якщо у них щиро цим поцікавитися. Кожен його вихованець  людина, яка сприймає світ мультиперспективно і вміє знаходити практичні рішення.

ТЕЖ ЦІКАВО: “Сучасні діти — розумніші”  Володимир Пивоваров про автомодельну лабораторію, ризиковий спорт і педагогічні фішки.

ПРИЄМНІ НОВИНИ: ЛУЦЬК-ІДЕЯ: МОЖЛИВІСТЬ ЗНАЙТИ ГРОШІ ДЛЯ СВОГО ПРОЕКТУ. Заявку на місцевий спільнокошт можна подати онлайн. Портал містить тестові зразки.

Репортерила Ярослава Савош

 

Роботи змагалися в центрі Луцька. Відео

Популярне

Facebook

To Top