Вгору
  /  Культура   /  Плюси та мінуси фестивалю “Бандерштат-2017”

Плюси та мінуси фестивалю “Бандерштат-2017”

І так “Бандерштат”.  – Знайомий з фестивалем ще з 2007 року, коли оргкомітет фестивалю “гарно запозичив” ідеї арт-фестивалю “UPfest” і перемасштабував їх під патріотичні і національні рухи. В Луцьку всі знають та пам’ятають напевно, що фестиваль “UPfest”, з його форматом декількох сцен, майстер-класів, кінопоказів й т.д. був перший в Україні такого формату, який пропагував здоровий спосіб життя. – Про те “UPfestу” вже немає, а “Бандерштат” є.

Якщо порівнювати фестиваль “Бандерштат” 2007 року і 2017, то можна привітати оргкомітет. Мені особисто, як людині, яка народилась у Луцьку, дуже приємно, що є такий захід, на котрий приїздять гурти, відомі персони, туристи, і є велика фестивальна синергія. Дуже класно, що фестиваль зробили на новому місці – воно дійсно ідеально підходить для подібних івентів, можна навіть там свій Волинський “Burning Man” організувати….)

Але якщо дивитись на фестиваль в організаційно-адміністративному аспекті, то думаєш: за шо…. Ну невже Орги не бачать як організовують фести в тій самій Польщі, ну вже і безвіз є, їдьте дивіться і копіюйте як ви це чудово вмієте!

Я дуже за те, щоб була зручна інфраструктура, був комфорт та висока якість послуг, та різноманіття.

Так, можливо, хтось скаже, що все впирається в гроші і так зробили з останніх сил, можливо, недостатньо часу для організації, можливо, інші причини….ок, це все приймається, Але люди, ви це робите не перший рік! Вже б мала залишитись своя матеріально-технічна база…..спонсори і партнери, а тим більше розуміння, що як і де….

Мінуси:
– Відсутність ознак навігації по території
– В перший день не було смітників
– Мала к-сть брендової айдентики фестивалю
– Дуже мало Ігрової анімації (Activities)
– Скупчення туалетів в одній точці
– Відсутність сан-вузлів. При наметових містечках – це просто Must have
– Жахливий Прес-Room
– Відсутність місць з free WiFi
– Відсутність ілюмінації на території
– Один маленький міст

Плюси:
– Приємний Headline Lineup
– дуже добре місце проведення
– гарна робота ПТС та лайв трансляції команди Наживо
– багато смачної кухні та напоїв
– добрі, помірні ціни на квитки з урахуванням градацій ціни
– залучено достатньо шопів з сувенірками
– достатньо хороша сцена та світло як для Луцька
– багато туристів
– Міст

Я не знаю скільки було коштів витрачено на фестиваль і скільки повернулось, і чи був фестиваль профінансований з міського бюджету, але знаю точно, що час Міській раді починати капіталізувати проект “Бандерштат” та ставати його Співінвестором.

Оргкомітету лише залишається побажати успіхів у майбутньому і старатись з кожним роком створювати підпроекти/ресурси, які будуть задіяні кожен наступний рік, не боятись експериментувати та застосовувати нові рішення.

ПС. Жіночка з Скрябіна, яка кричала: “Водка! Пиво! Раки! Зашибісь!” – це позор.

Фото: Роман Домбровський