Вгору
  /  Культура   /  Підлість та розкіш: у Луцьку зіграли польську виставу

Підлість та розкіш: у Луцьку зіграли польську виставу

У Луцьку трагікомедія за мотивами п’єси польського драматурга Вітольда Ґомбровича «Івонна» театр-студії «Гармидер» зібрала повний зал у Палаці культури.

Виставу театрали відіграли у суботу, 16 грудня.

Роботу митці приурочили до 14-ої річниці «Гармидера».

За словами режисера вистави та керівника театру Руслани Порицької, для гармидерів день прем’єри – особливий, адже щороку на день народження театру вони грають нову виставу.

«Цього року ми не зрадили своїй традиції, але ця прем’єра ще більш особлива для нас, тому що ще 10 років тому ми саме у цій залі вже показували «Івонну» Вітольда Ґомбровича, але це була геть інша «Івонна», – розповіла жінка.

До слова, серед глядачів було чимало тих, хто бачив першу версію вистави 10-річної давнини. Руслана Порицька наголосила, що це вже зовсім інша переосмислена робота.

Усі події у виставі розгортаються навколо дивної, мовчазної дівчини Івонни (Юлії Варченко), яка потрапляє у королівство. Дівчина дуже відрізняється від тутешніх манірних жінок, чим викликає шквал насмішок та приниження. Однак, Принц Філіп (Дмитро Безвербний) вирішує задля жарту одружитися з нею. Батьки юнака Король Іґнацій (Олексій Стаднюк), Королева Маргарита (Алла Доманська) та усі придворні шоковані таким вчинком. Та згодом вони все ж погоджуються з рішенням Принца, однак, продовжують знущатися над Івонною. З часом дівчина сама закохується у Принца, однак, той, щоб змусити її страждати, зраджує з Ізою (Юлія Яцун). До придворних інтриг також причетні Камергер (Юрій Моклиця), Кіріл (Роман Яцун), Інокентій, Валентин (Павло Порицький) та дами (Оксана Бречко і Ольга Валянік).

Впродовж дії персонажі розкривають усі свої темні сторони та демонструють убогість духу при зовнішньому показовому благополуччі та багатстві. Зрештою, дівчину вбивають, однак, пояснюють, що Івонна насправді подавилася рибною кісткою і померла.

Після завершення вистави глядачі оплесками та квітами подякували акторам за гру.

 

ПІДТРИМАЙ ВОЛИНЬТОП – ДОПОМОЖИ В РОЗВИТКУ НЕЗАЛЕЖНИХ ЛУЦЬКИХ МЕДІА!