Вгору
  /  Луцьк   /  Оновлений центр Луцька: що запланувала міськрада

Оновлений центр Луцька: що запланувала міськрада

Цьогоріч на головній площі Луцька з’явиться фонтан, у наступному — реконструюватимуть сам Театральний майдан.

Сьогодні відбулась нарада за ініціативи радника міського голови Ігоря Поліщука. Сталовідомо, що у 2020 році Театральний майдан міста зазнає повної реконструкції. Цей проект створюватимуть сучасні архітектори Олесь Лупій та Левко Давидюк. Учасники наради обговорювали концепцію, яку напрацювали в архітектурній майстерні “Балан та Стельмащук”. Оскільки реконструкція головної площі міста робиться не на один десяток років, тому її вирішили допрацювати та внести корективи.

Зокрема, є декілька варіантів проектів реконструкції Театральної площі, однак, задля того, аби обрати найкращий з усіма поправками,  нині тривають професійні дискусії та фахові обговорення. Реалізовувати найкращий проект візьмуться наступного року, однак цьогоріч – відбудеться ремонт фонтану у центрі міста.

“Театральний майдан має бути функціональним, естетично красивим, а також мати родзинку, що приваблюватиме людей”, – зазначив радник міського голови.

Головний архітетктор міста Веніамін Туз зауважив, що в містобудівному плані реконструкція майдану надзвичайно серйозна річ. Адже, його оточує величезний набір різноманітних будівель, які теж слід враховувати та грамотно “вписати” у проект.

Архітектори зауважили, що вкрай важливо розуміти, як в майбутньому буде експлуатуватися майдан, адже необхідно опрацювати напрямки руху громадян. За їх словами, варто зробити зелений деревний бар’єр, який відділить площу від активного перехрестя проспекту Волі та вулиці Винниченка. Разом з тим, об’єкти різних епох та різної складності, які розміщенні на майдані, необхідно підвести під єдиний стиль, щоб утворилась цілісна картина.

До вподоби митцям проект плоского сухого фонтану з функцією амфітеатру. Вони вбачають його і як місце під сцену для різноманітних концертів.