Вгору
  /  Бізнес   /  Новий закон про валюту підтримали в Раді: як це розуміти?

Новий закон про валюту підтримали в Раді: як це розуміти?

Верховна Ради України підтримала історичну реформу валютного регулювання.

За схвалення Закону “Про валюту і валютні операції” у другому читанні та в цілому проголосували 228 народних депутати, інформує НБУ.

“Закон “Про валюту і валютні операції” створить комфортні, прозорі та безпечні умови для ведення бізнесу в Україні і відкриє двері іноземним інвесторам. А українці отримають право інвестувати в цінні папери на глобальних ринках та розміщувати кошти на рахунках будь-яких банків світу”, – підкреслив Голова Національного банку України Яків Смолій.

Разом з тим, його прийняття дає Національному банку “зелене світло” для більш швидкої лібералізації валютного регулювання. Обмеження щодо інвестування за кордон та зовнішньоекономічних операцій, будуть скасовані одразу після набуття чинності Законом. Закон дозволить забезпечити цінову та фінансову стабільність і, відповідно, надійне бізнес середовище.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через сім місяців перехідного періоду з дня набрання ним чинності. У тому числі, шість місяців перехідного періоду триватиме доопрацювання нормативно-правових актів Національного банку, після чого Національний банк оприлюднить їх для завчасного ознайомлення громадськості. Цей Закон буде введено в дію через 30 днів після оприлюднення відповідних нормативно-правових актів, тобто за новими правилами будемо працювати десь з початку 2019 року.

Радимо звернути увагу на ці два відео, які популярно розповідають про капіталізацію цінностей Луцька і те, як залучити гроші в соціальний проект.