Вгору
  /  Новини   /  На Волині можуть з’явитися автомати для збору пластикових пляшок

На Волині можуть з’явитися автомати для збору пластикових пляшок

У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомляють, що планують внести відповідні зміни у державні будівельні норми щодо благоустрою.

Відтак, в Україні невдовзі можуть з’явитися автомати для збору пластикових пляшок.

Спочатку планують проаналізувати та вивчити закордонний досвід із влаштування спеціальних автоматів для збору пластикових та алюмінієвих пляшок – так званих «фандоматів» у громадському просторі.

Фандомати отримали свою назву від німецького слова «pfand», яке дослівно перекладається як «застава». Такі автомати можуть визначати об’єм і вагу тари, а сканер – розпізнавати близько 30 тисяч штрих-кодів і в точності ідентифікувати об’єкт.

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе зауважив, що у багатьох країнах Європи та світу на вулицях в місцях масового скупчення людей можна зустріти фандомати. З його слів, це автомати, які обмінюють пластикові та інші пляшки, наприклад, алюмінієві, на гроші або спеціальні чеки, за які можна купити, приміром, корм для тварин або пакети для собак.

Лев Парцхаладзе розповів, що це дуже потрібна ініціатива, яка заохочує людей до розумного збору і використання пластику та покращення екологічного стану міст. Поки що орієнтовний розрахунок такий: 1 фандомат на 5 тисяч людей.