Вгору
  /  Луцьк   /  На Волині буде найбільша плантація жимолості в країні

На Волині буде найбільша плантація жимолості в країні

Вирощувати жимолость будуть в селі Омельне Ківерцівського району. Це перше у Волинській області закладання ягід жимолості у промислових масштабах.

За інформацією Департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА, у другій половині червня цього року саджанці висадили у відкритий ґрунт на площі 12 га. Але, до кінця поточного року планують засадити ще 18 га. Отже, загальна площа ягіднику становитиме 30 га, та стане найбільшою в Україні.

Відомий волинський науковець Віталій Пахольчук, розповів, що ця культура непримхлива та морозостійка, проте потребує органічних добрив. Плодоносити жимолость розпочинає на 3-й рік вирощування та продовжує щонайменше 30 років. Урожайність становить 12-15 т/га.

Фермерське господарство “Лада”, яке стане найбільшою плантацією жимолості в Україні, закладає 12 сортів цієї ягоди.

Слід зауважити, що жимолость надзвичайно корисна. Адже, зі слів Віталія Пахольчука, вона містить макро- і мікроелементи. Також, посідає перше місце серед дикорослих ягід за вмістом магнію і натрію. Ягода містить калій, фосфор, кальцій, залізо, марганець, мідь, кремній, алюміній, стронцій, барій, йод і навіть селен.

Отож, це фермерське господарство може стати базовим майданчиком з вивчення досвіду вирощування жимолості. Це – нішева культура, яка поки що не розповсюджена в області. Однак, перші кроки до її розвитку – зроблені. Невдовзі, на Волині буде найбільша плантація жимолості в Україні.

Втім, слід зауважити, що через те, що ця ягода не поширена у нашій області, ціни на неї можуть бути доволі високими.