Вгору
  /  Бізнес   /  Маніпулятивні рейтинги Луцьких ЗМІ

Маніпулятивні рейтинги Луцьких ЗМІ

Вже не перший, бо не п’ятий!

Більшість Луцьких ЗМІ вдаються до маніпуляцій фактами, аби отримувати гроші за рекламу на своїх сайтах та збільшувати брендовий потенціал. Нещодавно одне Луцьке інтернет-видання зробило начебто гарний рейтинг власної відвідуваності луцьких сайтів, мовляв, “ви лише подивіться, які ми великі, яка у нас кількість відвідуваності зросла, поставивши себе в ТОП-5 луцьких ЗМІ.
https://pershyj.com/p-top10-naibilsh-populyarnih-internetvidan-volini-20703

Більшість луцьких Інтернет-ЗМІ мають на своєму сайті трекер проекту “Bigmir)net”. Це – звичайний код на сайті, який дає можливість аналізувати дані. Потім цю інформацію знімають власники/редактори/маркетологи певних Інтернет-видань, додають туди гарно написаний текст про те, яке наше Інтернет-видання популярне та презентують своїм потенційним рекламодавцям.

Аналітика “Bigmir)net”.

Давайте проаналізуємо як насправді рахує “Bigmir)net” і в яких аспектах та сторонах власники Інтернет-видань мають можливість маніпулювати фактами для власної вигоди. До прикладу приведемо статтю з луцького Інтернет-видання:

 

“5. Перший канал соціальних новин
П’ятірку лідерів найбільш читабельних видань Волині, як і у попередні тижні, закриває Перший канал соціальних новин. Видання має стабільну аудиторію, тим не менше минулого тижня середньодобова кількість хостів зросла майже на 2 000. Таким чином, щодня сайт читає в середньому 12 411 відвідувачів, а глибина відвідуваності сягнула 21%.”

 

 

“Чим же ви пишаєтесь?!, – запитаю я – “У ВАС МЕНШЕ 2000 ХОСТІВ В ДЕНЬ)”…але про це пізніше…

Правда, я ніколи не повірю, що “Перший” може перегнати у відвідуваності такого гіганта як “Під прицілом” який штампує публікації інфо-кілограмами або не менш вагомого в Луцьку Інтернет -видання “Конкурент” команда якого пише значно глибше і піднімає значно актуальніші теми.
Проте “Перший” про себе вже не перший раз пише в самих гарних тонах. Але це їхнє право, їхнє видання, що хочуть те й роблять…Відверто, шкода дивитися як лучан вводять в оману. Можливо не поважають журналісти тих видань себе, поважали б читачів.

 

14 травня.

Якщо проаналізувати аналітику за 14 травня (згідно даних “Bigmir)net”), то ми побачимо, що Інтернет-видання “Перший” у цю дату отримало 2443 Хоста з нашого регіону Луцьк. Насамперед варто зазначити, що “Bigmir)net” немає чіткого розділення на міста і селища Волині. Відповідно, будь-якого відвідувача сайту, який заходить з Ковеля, чи Маневич, він теж буде розпізнавати як окремий хост Луцького регіону. А це, як розумієте, вже можу бути недостовірна інформація, яка сприймається як значна частина трафіку.

Загальний трафік “Першого” за три дні відповідно до даних “Bigmir)net” станом на 15 травня 18:05 GMT+2:

Показатель Сегодня Вчера Позавчера За 7 дней За 30 дней
Посетителей (хостов) 8 294 12 031 14 306 88 149 353 360


За 14 травня загальна кількість хостів складає 12031. Але зауважте, що це трафік всього сайту, а не конкретно той, що надходить з Луцької місцевості(!). Тобто, читачі можуть бути і з Києва, і з ДНР, можливо з РФ, і з Польщі чи інших міст і країн. Окрім того, близько 30% трафіку зазвичай утворюють різні пошукові боти та онлайн сервіси, що живуть в Інтернеті. Є навіть спеціальні сайти, які копіюють майже весь контент сайту, аби збільшувати вагу сайту для кращого пошукового ранжування.

Звернуть увагу і на те, що є дані про кількість хостів, а є, відмінні від них, дані про кількість реальних відвідувачів.

Показатель Сегодня Вчера Позавчера За 7 дней За 30 дней
Посетителей (хостов) 8 294 12 031 14 306 88 149 353 360
Посетителей (realusers, UA)0 не показано 10 274 12 171 47 892 123 823

Фактично за 14 травня було 10274 реальних відвудчувачів (живих людей).
Як показує “Bigmir)”, за останніх 3 дні тільки 16-20% хостів походять саме з Луцького регіону.
Ви лише подумайте, загалом було 10000 відвідувань, близько 8000 з яких взагалі не з Волині!!!

Беручи до уваги аналітику “Bigmir)”, очевидно, що “ХОСТІВ ІЗ РЕГІОНУ ЛУЦЬК” за 14 травня в “Першого” було лише 2443. А якщо взяти реальних користувачів, то їх ще менше. Коли ж відняти також “відвідування сайту саме персоналом, журналістами, редакторами й іншими менеджерами, що працюють над сайтом, то к-сть реальних юзерів вже в рази менша. Віднімемо й трафік з інших міст Волині (Шацьк, Ковель Володимир та ін.), тоді реальні цифри, які отримаємо, очевидно, мало здивують Луцьких рекламодавців.

Це надзвичайно важливо, адже Інтернет-видання працюють в Луцьку і пропонують рекламу саме луцьким рекламодавцям. Я, як рекламодавець, ніколи б не платив за перегляди непотрібної аудиторії! Це просто не має змісту, коли 80% аудиторії навіть не з вашої області!!!

Якщо ви, наприклад, рекламуєте ресторан в місті Луцьку, то для чого вам 10 000 переглядів, 8000 з яких взагалі не з Луцька, а менше 2000 не зрозуміло з якого міста Волинської області?! Можете мені не відповідати. Дайте відверту відповідь самим собі.

Аналітика окремої публікації.

І тепер до найважливішого. Навіть якщо взяти, нехай повних 2443 хоста, як пише “Bigmir)”, і провести кореляцію з кількістю постів на ФБ сторінці “Першого”, (а за нашими підрахунками їх було біля 50 за 14 травня), то середня к-сть переглядів на 1 пост виходить 48,86.

Відповідно з цього можемо зробити 2 висновки:
1. Звичайно, не всі пости мають біля 50 відвідувань від реальних юзерів, точно є такі, що отримують більше переглядів. Але це водночас означає і те, що ця к-сть десь і зменшується. Бо це конкретна аналітика “Bigmir)” за 14 травня по Луцькому регіону є ФАКТОМ. І з нею не посперечаєшся.  Припустимо, що за 14 травня було 10 постів, які набрали по 200 переглядів, (в хостах) – РАЗОМ 2000, то значить інших 40 набрали менше 11 переглядів за 1 пост.

Тобто, узагальнивши 50 постів в день, які робить “Перший”, і продивитись статистику приблизно 2000 хостів на день, то як висновок є 2 варіанти: або “Перший” має маленьку к-сть відвідуванності на 1 пост; або ж, що більш вірогідно, середня к-сть хостів в день (2000) буде ділитись по різному на к-сть контенту, оскільки одні теми більш цікаві, інші менш, а це означає що людям мало цікаво те що пише Інтернет-видання “Перший”. “Відкрили сторінку, закрили”, і таких “відкриттів” всього 20% з луцька а 80% взагалі не зрозуміло звідки! Може це фейк? Тому реально конкретного впливу на громадську думку інтернет-видання “Перший”, очевидно, взагалі не має. Доказом чого є середня к-сть переглядів конкретно кожної статті!

Не потрібно бути знавцем з аналізу даних, щоб просто поділити к-сть хостів в день по Луцьку на к-сть публікацій, які видання публікують собі на ФБ сторінку або на сайт.

Якість аудиторії.

Також не забувайте будь ласка, що певні Інтернет-видання роблять собі трафік на новинах негативного окрасу (чорнуха, дтп, вбивства і тд), а це означає, що можливо, та мізерна к-сть аудиторії живе в такому негативному емоційному медіа-ефірі. А вам потрібна така аудиторія? Чи бачите ви такими своїх клієнтів?

Читати більше: МЕДІА ОТРУТА ПО-ВОЛИНСЬКИ ТА КУЛЬТУРА ЛУЦЬКИХ SMM

Зауважу і те, що Інтернет-видання “Перший” немає відкритої аналітики по кожному посту. А це означає що ви, як рекламодавець, не будете знати чітко який контент реально приносить трафік, і як наслідок – прибуток для вас.
Банер на сайті – це не білборд – там можна чітко побачити к-сть переходів з сайту і конверсії та точно зробити висновки, чи робить дана аудиторія у вас замовлення!

Ми в компанії “Спектр Медіа Група” за чесний і відкритий бізнес, і будемо завжди показувати нашій аудиторії схеми манупуляцій і нечесні методи гри. Адже зробити трафік на декілька днів або тиждень багато розуму не потрібно.
3000 – 6000 грн і людина цілий місяць буде “шкварити” вам пости в усі Фейсбук групи, набиваючи к-ст переглядів. А в піковий момент зняти аналітику і написати, що вони в ТОПі…))) Ну смішно ж!

Але від того наша культура, журналістська етика і якість контенту не зміняться, правда? Якість важлива, а не кількість!

 

Якщо ви зацікавлені в розвитку громадських медіа Луцька – допоможіть проекту ВолиньТоп