Луцьк

Громадський бюджет Луцька: зробімо це разом


Луцьк

Громадський бюджет Луцька: зробімо це разом

Перше вересня – це початок подачі проектів на Громадський бюджет у Луцьку, інформують у Центрі розвитку іновацій.

 Подача проектів на Громадський бюджет Луцька триватиме з 1 по 30 вересня.

Експерт Центру розвитку інновацій, начальник відділу громадського партнерства управління “Секретаріат ради” Львівської міської ради Орест Файфурка презентував досвід впровадження Громадського бюджету у Львові та розповів про Громадську модель бюджету участі (https://goo.gl/SzEzqJ), основні принципи організації інформаційної кампанії, складання кошторисів, реалізацію проектів, їх моніторинг та вплив авторів на процес ГБ.

Що потрібно знати про Громадський бюджет Луцька:

лучани відійшли від конкурсу громадських ініціатив, який був раніше, коли автори самі реалізовували свої проекти до 50 тисяч;
суми проектів досі невеликі, але більші ніж були, один проект тепер буде до 250 тисяч;
на реалізацію проектів у 2019 році виділено 2,5 млн грн;
запроваджено виключно електронний спосіб голосування, задля уникнення фальсифікацій;
проголосувати можна лише за 5 проектів, як в Громадський бюджет Київ;
робоча група з питань Громадського бюджету складається з представників громадськості та місцевої влади у співвідношенні 50/50.

 

Юлія Євпак (заступник начальника відділу інвестиційної політики департаменту економічної політики) звернулася до громади на своїй фейсбук-сторінці. “У вас, дорогі мої луцькі ченджмейкери, хайпери, лідери думок та генератори креативних ідей, є цілий місяць, аби об’єднатися (цього нам – геніальним та неповторним – завжди бракує, пра?!) і подати силу-силенну крутезних ідей, які можна буде реалізувати у 2019 році!

Таааак, дорогі мої скептики та зрадофіли, 250 тисяч – то дуже мало грошей для покращення міста, то все “зле й не добре”, бо ж “чинуші реалізовуватимуть”, і взагалі – “у нас нічого не вийде, дурна затія” та інше бла-бла-бла… Досить розводити зраду 

В ЦНАП вже на ваші анкети чекають на рецепції, ми самі в цьому переконалися. Можете подати анкету прямо з дому,офісу – https://lutsk-budget.e-dem.in.ua/#/competition/65 .

Вперше подаємо анкети он-лайн, тому якщо щось йтиме не так, то прошу повідомляти – будемо виправляти в робочому режимі.

Всі умови конкурсу та можливі неможливості знайдете за посиланням – https://www.lutskrada.gov.ua/pages/biudzhet-uchasti Не лінуйтеся почитати документи, будь ласка!

Якщо виникатимуть питання – (0332) 777932 чи investinlutsk@gmail.com

“Голосують за проекти, а не людей, і це дієвіше”

Місцева телеведуча Галина Падалко написала з цього приводу наступне: “Голосують за проекти, а не людей, і це дієвіше. Це ідеальний новітній інструмент електронної демократії, який забезпечить прозорість та ефективність використання бюджетних коштів на розвиток міста. Цікавість до події з боку лучан перевершила мої особисті очікування. Я сподіваюсь, на конкурс цього року подадуть багато хороших якісно оформлених ідей, які зовсім скоро тішитимуть очі і душі лучан, на зразок СітіПарку!”

Громадський бюджет Луцька: зробімо це разом

Популярне

Facebook

To Top