Вгору
  /  Культура   /  Джаз по-австралійськи: лучан запрошують на фестиваль

Джаз по-австралійськи: лучан запрошують на фестиваль

У Луцьку гратимуть джаз музиканти з Австралії, Люксембургу, Польщі та України.

Про це організатори міжнародного джазового фестивалью «Jazz Bez 2017» Кшиштоф Савіцкі та Віктор Грисюк розповіли на прес-конференції у четвер, 7 грудня, в арт-салоні «Артист».

Захід відбуватиметься протягом 8, 9 та 10 грудня у Волинському академічному обласному театрі ляльок.

За словами Кшиштофа Савіцкі, ідея створення цього фестивалю виникла після того, як українські музиканти постійно відвідували фестиваль у польському місті Перемишль «Миколайки джазові», тож організатори вирішили створити міжнародний формат фестивалю – у Перемишлі та у Львові, згодом до нього приєдналися й інші міста. А назву «Jazz Bez» чоловік придумав постійно чуючи фрази «джаз без кордонів», «джаз без меж».

Цьогоріч фестиваль відбувається у 16-ти містах Польщі та України.

Віктор Грисюк розповів про те, що атмосфера та акустика театру ляльок припала багатьом джазменам до душі. Мовляв, потрапляючи у це місце музиканти часом навіть кардинально міняють свою програму.

Відкриватиме фестиваль 8 грудня місцевий гурт «BB Jazz», згодом виступлять патріархи вітчизняного джазу з 20-річним досвідом «Dzyga Jazz Quartet», закриватиме перший день тріо з Австралії «The Necks». Другий фестивальний день розпочнеться з виступу київського колективу «Safety-Trio», після цього програму відіграють два польських джаз-бенди «Michał Martyniuk Trio feat. Jakub Skowronski» та «Adam Jarzmik Quintet». У завершальний третій день слухачі насолоджуватимуться музикою луцького колективу «Резус-блюз», люксембурзької команди «Dock In Absolute» (поєднання класичної музики з джазом) та джаз-роковий проект скрипальки Аґати Затірської «Zamiratchi».

Організатор наголосив, що фестиваль – некомерційний, а ціна на квитки є доволі символічною. «Як я завжди жартую: не розказуйте музикантам скільки коштує їх робота в доларах, в євро. Минулорічні музиканти як дізналися, що вони за 2 долари грали, сказали: ми ще так ніколи не виступали», – розказав чоловік.

За його словами, захід – це промоція культури смаку, а також самого міста Луцька. Адже, якщо назва міста з’явиться у програмі або на сайті зірок джазу світового рівня, це вже багато важить.

Станом на сьогодні усі квитки розкуплені, однак, організатори запевняють, що усі охочі можуть прийти послухати джаз стоячи або зайняти місця людей, які з якихось причин не прийдуть на захід.

 

ПІДТРИМАЙ ВОЛИНЬТОП – ДОПОМОЖИ В РОЗВИТКУ НЕЗАЛЕЖНИХ ЛУЦЬКИХ МЕДІА!