Вгору
  /  Коментарі   /  Думки людей щодо зовнішнього вигляду Луцька: коментарі

Думки людей щодо зовнішнього вигляду Луцька: коментарі

Луцьк — багатогранне місто. Тут на перетині вулиць зустрічається багаторічна історія та сучасність.

Ми запитали у містян, чи подобається їм зовнішній вигляд міста. Адже, не дивлячись на велич та красу Старого міста, у Луцьку є й інші райони, які потребують значного “перевтілення”.

Зелені насадження, оригінальні парки та сквери, історико-культурний заповідник “Старе місто”, пам’ятники, фонтани — тут є що відвідати туристам. Але, є й інші сторони нашого міста — закинути будівлі, плачевні дороги, мости, які потребують капітального ремонту тощо. Тому, ми вирішили поцікавитись у містян, чи подобається їм зовнішній вигляд нашого міста, і що вони хотіли б змінити.

default image

Юлія Євпак голова в ГО "Інститут волонтерства та громадської співпраці" 30.07.2019

Я - поганий експерт з урбаністики. На мою скромну думку, Луцьк має безліч дуже гарних й затишних місць та вуличок, яких псує зовнішня реклама, незрозумілі добудови, піноплістові покращення та рожевий колір фасадів. Іноді дивують рішення встановити ті чи інші малі архітектурні форми, які загалом не вписуються в ансамбль, але на чийсь смак виглядають гарно.

 

default image

Михайло Верпучинський член ініціативної групи "За чисте повітря" 30.07.2019

Чего во внешнем виде города не хватает лично мне – это, в первую очередь, зеленые насаждения. Весьма активно в последние лет 20 вырубаются деревья, посаженные ещё кровожадными коммунистами и их количество практически не восполняется. Город просто лысеет на глазах, а взятый курс на брусчатку и металл вместо природных уголков откровенно пугает как с экологической, так и с эстетической и даже с практической точки зрения. Летом на улицах мы теперь жаримся, во время дождей – гордо мокнем; количество автомобилей стремительно увеличивается, а природные очистители воздуха мы упорно уничтожаем сами. Близкой темой является и тотальная загрязненность рек, а сейчас ещё и добавились проблемы с воздухом и канализацией. Цивилизованные страны активно и самозабвенно защищают и восстанавливают то, что подарено человечеству природой, а у нас отношение к окружающей среде какое-то абсолютно бездумное. Глобально во внешнем виде города нет какой-то единой концепции. Его отличным олицетворением является наша аллея фонарей: что хочу – то и ворочу. Архитектура является случайной смесью стилей и эпох, реставрацию и установку балконов, утепление квартир каждый делает как хочет, в результате эстетического удовольствия такие дизайнерские изыски несут мало. Я родился в Луцке и привязан к городу, прежде всего, как к родному месту. Я люблю его компактность, его простоту, его людей. Но как и всему тому, что люблю, я желаю только самого лучшего, а потому особенно остро воспринимаю те проблемы и вызовы, которые стоят перед нашим городом сегодня.

 

default image

Костянтин Яворський Випусковий редактор "12 канал" 30.07.2019

Важко оцінювати зовнішній вигляд міста, в якому постійно живеш. Зазвичай, змін не сильно помічаєш. Радий, що Луцьк ще лишається зеленим містом, попри заміну дерев на бруківку. Бісить байдужість деяких індивідуумів, які не знають, що таке смітник. Також дратує засилля городів у спальних районах. Люди досі не усвідомили, що вони живуть в місті і не потрібно з нього робити село, з якого ти приїхав. Шкода пам’ятки архітектури, більшість яких (не замок і не костел) в занедбаному стані. Що б змінив – заборонив нові будинки в межах міста загалом. На місці старих ветхих будівель мають бути сквери, а не нові будинки. Луцьк має рости в ширину, а не заповнюватися будинками серед будинків.