Вгору
  /  Статті   /  Чим небезпечна консервація: поради від Уляни Супрун

Чим небезпечна консервація: поради від Уляни Супрун

Як виявилось, консервація може бути небезпечною для вашого здоров’я. Про це розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

Власне, Супрун розповіла, що варення та соління  несуть шкоду нашому здоров’ю, адже в них залишається незначна кількість вітамінів притаманних овочам та фруктам, а натомість – зберігається велика кількість цукру, олії, оцту та солі.

До прикладу, класичне варення містить майже 50 % цукру, на додачу до цукрів, присутніх в ягодах чи фруктах. Навіть якщо готувати варення, в якому 15 % цукру, – це забагато, бо 100 грамів варення (а це на вигляд зовсім трохи) – половина оптимальної денної норми цукру. Також чим триваліша термічна обробка, тим менше вітамінів лишається в їжі. Також, не радять варити фрукти понад 20 хвилин.

Як альтернативу, Супрун пропонує заморожувати ягоди, сушити, або ж готувати пастилу.

Ягоди та фрукти перед заморожуванням треба помити, можливо, перемолоти блендером і прогріти до 60-90 градусів на 1 хвилину. Таким чином, усі потрібні вітаміни збережуться у продуктах і вони точно не зіпсуються.

Сушити можна яблука, груші, сливи, абрикоси, чорницю тощо. Сушити слід в сушарці чи електричній духовці, яку можна налаштувати на 50 градусів. Якщо ви сушите на сонці, подбайте про захист фруктів від мух.

А от задля пастили доведеться придбати спеціальну сушарку, яка продається у багатьох магазинах техніки. В такий спосіб, ви приготуєте суміш концентрованих фруктів або ягід, поєднаєте смаки та ще й зможете замінити ними шкідливі цукерки для дітей.

А от щодо соління, то тут, як виявилось, теж мало корисного. Надмірне споживання солінь, особливо  розсолу, становить ризик для людей із гіпертензією. Хронічне споживання ацетилсаліцилової кислоти, наприклад, ви всю зиму їсте закрутки, де розсіл містить аспірин, збільшує ризик шлункової кровотечі. Соняшникова олія, яку разом із гірчицею чи оцтом використовують у консервації, не запобігає псуванню продуктів, але збільшує ризик серцево-судинних хвороб.

Чудовою альтернативою закруткам може стати також заморожування, або висушування. Заморожувати та висушувати овочі, Уляна Супрун, радить так само, як і фрукти та ягоди.

Споживайте продукти свідомо, лучани!