Вгору
  /  Коментарі   /  Чи потрібно відновлювати роботу луцького аеропорту: коментарі волинян

Чи потрібно відновлювати роботу луцького аеропорту: коментарі волинян

Луцький аеропорт, який розташований поблизу села Крупа, стоїть занедбаним ще з 1997 року.

Зараз там іноді займаються луцькі аеролюбителі та зі злітної смуги запускають в небо дельтаплани. Креативні лучани ж у цих сірих руїнах побачили цікаву локацію для зйомок реклами, фотосесій чи відеоробіт.

Власне, колись з луцького аеропорту відправляли регулярні рейси на Київ, Одесу, Сімферополь, Харків, Донецьк, Москву та ближчі населені пункти. Відбувалися перельоти і до Стамбула. Однак, після розпаду СССР, в аеропорту виникли серйозні проблеми, а в 1997 році його було закрито.

Ми запитали у волинян, чи потрібно відновлювати роботу луцького аеропорту.

Ігор Поліщук 20.09.2019

Звичайно, що це було б дуже зручно для лучан, однак з економічної точки зору існування такого аеропорту навряд чи буде економічно обгрунтованим. До того ж поруч є аеропорт у Львові та у Рівному. Кількість пасажирів, які будуть літати авіатранспортом не зможе вивести аеропорт на високий рівень рентабельності. Минулого року я був у відрядженні в Німеччині в місті Фрайбург. Так ось на Фрайбург, Малхауз (Франція) та Базель (Швейцарія) існує один аеропорт і відстань між цими містами становить до 100 км. Тобто це загальноєвропейська практика, будувати один аеропорт на декілька міст, відстань між якими не є надто великою.

 

Юлія Вусенко 20.09.2019

Моя думка: однозначно - так! І причина тому очевидна. У сучасному світі людина вибирає комфорт для її постійного буденного перебування. Виключно це, я так вважаю, і є причиною глобальної міграції. Якщо ми хочемо мати перспективи, як місто і, як область, то наявний аеропорт і є однією з переваг. Перевага, яка в подальшому може зіграти ключову роль. Ми не можемо замикати інфраструктуру одним потягом на столицю! Це недопустимо при можливостях, які має наш прикордонний регіон. У нас є велика кількість інфраструктурних проектів, є партнери, інвестиційна співпраця з якими повинна бути дотримана на європейському рівні, а для цього ми повинні пропонувати себе як гідну сторону у співпраці. Аеропорт, то виклик, який має прийняти влада. Як надійний фундамент для розбудови і майбутніх перспектив та комфорту мешканців області.

 

Костянтин Яворський 20.09.2019

Зрозуміло, що аеропорт потрібний. Проте, наш бізнес звик до швидких прибутків. А тут інвестиція, яка окупиться років за сім мінімум (це якщо все зробити на хорошому рівні). Я вже не кажу, що потрібен ефективний менеджмент, який має залучати компанії-лоукостери. Бо національні авіакомпанії - дорогі, а відтак на ці літаки попиту на Волині буде не багато.

 

Олександр Соловей 20.09.2019

Звісно аеропорт потрібен. Зараз наші люди багато літають той самий Єгипет, Туреччину...Думаю аеропорт це хороша інвестиція. І Україна велика країна, в Київ, Харків, Одесу з Луцька швидко це круто.

 

Михайло Верпучинський 20.09.2019

В вопросе восстановления аэропорта должна быть, в первую очередь, экономическая целесообразность. Безусловно, было бы удобно иметь под боком транспортный узел, который открыл бы дополнительные возможности для беспроблемного посещения разных уголков мира. Но на него должен быть и соответствующий спрос – нет никакого смысла содержать объект, если он не будет должным образом себя окупать. Лично я очень сомневаюсь, что аэропорт был бы прибыльным – всего около 7-8% украинцев в год пользуются авиауслугами; волынян — и того меньше.