Вгору
  /  Коментарі   /  Чи достатньо у Луцьку зелених насаджень: коментарі

Чи достатньо у Луцьку зелених насаджень: коментарі

Луцьк у 1970 році отримав звання “найзеленішого” міста СССР, завдяки великій кількості зелених насаджень.

Втім, останніми роками лучани часто нарікають на недостатню кількість дерев, кущів та інших зелених насаджень. Мовляв, у місті помітно почали вирубувати дерева задля різних цілей: благоустрій дворів, будування нових будівель тощо. Звісно, зрубувати дерево необхідно, якщо воно аварійне. Втім, “ВолиньТоп” вирішило поцікавитись у містян, чи дійсно вони вважають, що дерев у місті бракує та чи може це впливати на загальні показники повітря у Луцьку. Адже, саме за цими показниками, Луцьк потрапив у список міст з високим рівнем забруднення.

Отож, ми поставили відповідні питання містянам і отримали від них відповіді.

Тарас Божидарнік Доктор економічних наук 15.10.2019

Я проти бездумного винищення дерев, але якщо аварійні сухі чи гнилі, то створюють небезпеку жителям Луцька та автомобілям. Саме тому, все має бути оптимально.

 

Майя Москвич Переможниця "Ігор Нескорених", ветеранка АТО 15.10.2019

Я живу в Луцьку лиш рік і мені важко сказати щодо вирубки. Але точно що мене обурює і турбує так це обрізання крони дерев аж до стовбура. Це не правильно і якась застаріла радянська практика чи не знаю звідки це дикунство взялося. Але такі обрізання не дозволяють деревам формувати крону, відповідно дерева не можуть виконувати в місті навколо доріг природню функцію: захищати від надмірного високої температури, бути бар’єром від пилюки і шкідливих речовин, зберігати в місті прохолоду, вологу і свіже повітря. Луцькі дерева таке враження що вирощують лише для прикраси і просто щоб були. Мені боляче на це дивитися. Особливо коли є можливість порівняти як може бути і як повинно бути. Дерева можуть або давати простір вулицям, або забирати його. В Луцьку дерева забирають простір, інколи захаращують, а багато де просто викликають почуття жалю.

 

Олександр Котис Популяризатор історії Луцька, дослідник 15.10.2019

Вирубується багато. Є таке відчуття, що останні років 10 це прискорилося. Невідомо чому так масово їх стали вирубувати. Можливо, частково це можна пояснити тим, що хочуть занотувати багато палива для котлів. Очевидно, що це впливає на екологію. Але в якій саме мірі, не знаю.

 

Ілля Токаренко Громадський активіст 15.10.2019

В нас багато старих і хворих дерев які потрібно кронувати, або зрізати. Але є в нас ще біда, це люди в яких руки з ср*ки і те кронування яке їм доручають, перетворюється на екзекуцію і спотворення дерева. Ну і звісно відсутня профілактика захворювань, та десинсекція від шкідників. З приводу озеленення, то думаю що звісно хочеться бачити місто більш засадженим деревами і зеленими насадженнями, але нажаль це не завжди получається, так як місто росте і все більше з'являється нових будинків та цілих районів.

 

Ігор Левчук Дослідник історії та культури міста, активіст 15.10.2019

Я не просто вважаю, що їх вирубують, я це знаю і володію документами та фактами, що це підтверджують. Звісно що впливає. Луцьк був колись на перших щаблях по озелененню в СССР. Сьогодні навіть не дотягує норми. Я в минулому році робив аналітику у власній Facebook-спільноті, яка має назву "Збережемо древній Лучеськ".