Вгору
  /  Коментарі   /  Безготівкова оплата проїзду у громадському транспорті: думки лучан

Безготівкова оплата проїзду у громадському транспорті: думки лучан

Вже з 11 листопада у Луцьку впровадять електронну систему оплати проїзду у громадському транспорті.

Нові правила стосуватимуться як маршруток, так і тролейбусів: готівкою розрахуватись вже не можна буде. Натомість, впровадять спеціальні електронні квитки, які будуть одноразовими та багаторазовими з можливістю їх поповнення. Також, розрахуватись за проїзд можна буде банківською карткою та телефоном.

У Луцьку буде 50 терміналів, де продаватимуть електронні квитки за ціною 35 гривень. Введуть в обіг спеціальні квитки й для пільговиків.

По одному валідатору встановлять у маршрутках, а в тролейбусах — три. Таким чином, система просто унеможливить зловживання готівкою, оскільки всі гроші будуть проходити через електронний контроль. Також, впровадження системи дозволить точно вирахувати пасажиропотік і кількість пільговиків.

Ми запитали у лучан, що вони думають з приводу впровадження електронної оплати проїзду у громадському транспорті.

Іван Савич Головний редактор ІА "Волинські Новини" 26.09.2019

Обома руками «за» таку ініціативу, це не лише зручно, але й матиме позитивний економічний ефект при формуванні тарифів на проїзд, адже дозволить нарешті визначити реальний пасажиропотік. Проте тут криється і небезпека. Не секрет, що більшість маршрутів обслуговують приватні перевізники, яким це не вигідно. Швидше за все, вони почнуть шантажувати міську владу і лучан ультиматумами «давайте по 7 гривень, або ніякої безготівки, в іншому випадку ми знімаємось з маршрутів». Тому важливо розвивати електротранспорт, аби не бути залежними від приватних перевізників. Я дуже радів коли місто мало замовити 10 бу тролейбусів зі Швейцарії (великогабаритні, з кондиціонером і всіма зручностями) за ціною одного нового від «Богдану». Але тендер зірвався, не в останню чергу через «вой на болотах», який здійняли частина депутатів міськради. В результати ці ж тролейбуси ще й по вищій ціні поїхали в Чернівці.

 

Олександр Котис Головний редактор "Хроніки Любарта", дослідник, популяризатор історії міста 26.09.2019

В принципі, з точки зору перспективи, його треба вводити і не боятися, що ця ідея може спочатку провалитися, "не зайти". Якщо провалиться, знову ввести. Рано чи пізно це таки має запрацювати і рух в цьому напрямку мені здається правильним. З іншого боку, це може бути негативним для водіїв. Я не раз чув, як вони нарікають на цю систему, бо начебто будуть менше заробляти. Треба все урегулювати за їхньої участі, щоб кожен знав на що йому розраховувати і мати можливість врегулювати це на початку, а не пробувати нехтувати системою потім.

 

Ірина Новосад член ініціативної групи "За чисте повітря" 26.09.2019

Дуже складно сказати, чи буде вона успішною чи ні, бо все залежатиме від того, наскільки ефективно та швидко запровадять безготівкову оплату. Питання також у тому, чи буде достатньо грамотно зроблена інформаційна кампанія, щоб пояснити людям переваги нової системи. І, звісно, реакція перевізників: підтримають вони чи будуть саботувати - питання поки риторичне! Я безперечно вважаю, що така система давним-давно потрібно нашому місту і її мала б реалізувати мінімум років 5 тому. Проте це не панацея. Щоб ми себе відчули нормальними пасажирами, треба підходити комплексно до вирішення транспортних проблем у місті. На мій погляд, треба також звертати увагу на комфорт пасажирів, щоб ми влітку не задихалися від спеки, а взимку закривали шторками протяги. Щоб ми не чули хамства на свою адресу, чи не заплющувати очі, коли водій виїжджає на зустрічну, рахуючи гроші, чи відволікшись в телефоні. Плюс схеми маршрутів: вони незручні в багатьох випадках! Зазвичай тому, що вони розроблені не з думкою про пасажира, а з думкою про заробіток перевізника! І ще важливо, аби у Луцьку були окремі смуги руху для громадського транспорту. Це і безпека пасажирів, і швидкість доїзду, і менший стрес для інших учасників дорожнього руху. Я, до речі, коли їжджу громадським транспортом, то користуюся у більшості випадків тролейбусом. Мені там комфортніше пересуватися ніж у маршрутках. Можливо, із-за того, що вони більш просторі, і в принципі у нас є багато нових тролейбусів і ними зручніше їхати. Єдиний мінус - час подорожі та недостатня кількість тролейбусів. На даному етапі я не бачу ніяких можливих негативних наслідків від безготівкової системи. Якщо вона буде правильно впроваджена, виважено та грамотно, то навпаки принесе корисні результати. Наприклад, для мене одним з таких важливих тригерів змін на краще могла б бути можливість нарешті порахувати пасажиропотік. А саме кількість людей, які користуються тим чи іншим маршрутом, проаналізувати, які зупинки найлюдяніші та найпопулярніші. Виходячи з цих даних ми зможемо вдосконалити нашу транспортну систему. Але знову ж таки тут виникає питання, хто буде користуватися цими даними і чи буде взагалі? Чи результати цього аналізу потім хтось все ж таки накладе на реальну схема руху? Чи використає їх для покращення існуючої інфраструктури громадського транспорту? Чи просто ми будемо вішати собі на груди орден: місто, де є безготівкова оплата проїзду! Ці питання вже треба не нам задавати) але очевидно одне: люди не мають далі їздити в таких умовах!

 

Маргарита Паламарчук Художниця 26.09.2019

Супер ідея але залишити і старі способи оплати... Бо люди і їх можливості різні!

 

Юлія Євпак голова в ГО "Інститут волонтерства та громадської співпраці" 26.09.2019

Безготівкова оплата - це елементарний облік пасажиропотоку, як мінімум.
Буде, як і всюди при введені подібного інструментарію, - спочатку багато помилок, потім багато зручностей. Але це крок вперед до адекватного обліку. На скільки ця іде та інтегроване рішення вдалі, покаже час та відгуки лучан потягом тестового періоду. В загальному, негативу не бачу. В деталях, якщо будуть мінуси, думаю, розпобники зможуть їх оперативно виправити, а лучанам залишається лише освоювати нові навички.