Вгору
  /  ТОП-5   /  ТОП-5 правил життя гармонійної та щасливої людини

ТОП-5 правил життя гармонійної та щасливої людини

Часто перепоною на шляху до щасливого життя стають неправильні переконання, дитячі психологічні травми або ж “нерозуміння” себе, як особистості.

Тому, “ВолиньТоп”, з посиланням на “Гармонію”, створило список ТОП-10 правил життя гармонійної та щасливої людини. Дотримуйтесь їх і ваше життя неодмінно зміниться на кращу сторону.

Відомий психіатр Михайло Юхимович Литвак випустив книгу, в якій він стисло розкриває основні, на його думку, психологічні перешкоди на шляху до щасливого і здорового життя.
Ми вибрали 10 з них, над якими можна подумати в дорозі або просто у вільний час, повертаючись в думках до цих постулатів знову і знову.

Шукайте правильний шлях, а не прямий, бо не завжди правильний шлях — прямий.

Припустимо, ви знаходитесь на 30-му поверсі і вам потрібно вниз. Прямий і світлий шлях — це через вікно і вниз. Однак, швидше за все, на цьому ваша подорож закінчиться. Більш далекоглядним і правильним виявиться пошук ліфта або, хоча б сходів, навіть, якщо всередині будівлі темрява і неможливо нічого знайти. Крім того, можна уявити, що людина, яка обирає прямий шлях замість правильного, схожа на муху, яка б’ється в скло і так і не здогадається, що набагато швидше вилетіти в сусідні двері. Ваш шлях може бути тернистим та важким, однак, він “ваш”, отож і йдіть по ньому.

Коли людина не має мети, вона нічого не бачить. Вірне і зворотне: мета загострює зір.

Ви ніколи не помічали, що якщо вам в якийсь момент знадобилися, припустимо, ящики для розсади для улюбленої бабусі, то ви починаєте помічати їх всюди: в будівельних магазинах, в руках у продавців на ринку. І навіть, коли вони вже не потрібні, ви ловите себе на тому, що придивляєтеся до складених дерев’яних скриньок біля овочевого кіоску.
Так працює і з глобальними цілями. Ваша увага — річ обмежена, ви помічаєте навколо лише те, що вам потрібно. Мета схожа на фокус: невірно її поставите — і не побачите того, що вам дійсно потрібно.

Якщо ви хочете щось довести комусь, це означає, що ви живете для цієї людини.

Якщо хочете бути щасливим, перестаньте доводити свою правоту. Вдумайтеся, яку суть має будь-який доказ, — це звернення до іншої людини, спроба змінити її думку стосовно якоїсь речі. Однак, навіщо вам це потрібно? Виходить, її думка в сотні разів важливіша, ніж ваша, якщо ви прикладаєте до цього стільки зусиль. Якщо ви живете для себе, то вам немає сенсу нікому нічого доводити. Не розтрачуйте свою енергію та сили на непотрібні доведення.

Здатність кохати і добре переносити самотність — показник духовної зрілості. Все найкраще ми робимо, коли знаходимося наодинці.

Погано переносить самотність лише той, хто огидний сам собі. Він йде в суспільство і думає, що там буде щось інакше. Духовно зріла людина використовує самотність для саморозвитку і накопичує інформацію, яку можна буде, спілкуючись, подарувати іншій людині. Адже важлива частина спілкування — це не тільки взяти, але і дати іншій людині те, що може бути їй цікаво. У всіх, кому подобаються книги Михайла Литвака, він запитує: «Як ви думаєте, коли я їх писав, скільки людей було навколо мене?».

Щастя полягає в тому, щоб ХОЧУ, МОЖУ і ПОВИНЕН мали один і той самий зміст.

Людину часто розриває в цих трьох напрямках: повинен, але не хочу, хочу, але не можу, і т. д. Знаменитий тост про те, що головне — щоб наші бажання збігалися з нашими можливостями, має насправді потужне психологічне обґрунтування. Єдине, що людина має, — це розвивати себе, решта факультативно. Те, що ви хочете, повинно в обов’язковому порядку регулюватися тим, що ви повинні. І те, що ви можете, — це сила, якою ви доповнюєте цю систему, її двигун. Михайло Литвак наполегливо рекомендує скласти список за всіма трьома напрямками і таким чином навести порядок у своїй системі цінностей.