Вгору
  /  Арт   /  ТОП-10 луцьких фотографів

ТОП-10 луцьких фотографів

Сучасний світ неможливо уявити без фотографії. Сьогодні чи не кожен має фотоапарат або смартфон, а мережа переповнена рекламою послуг фотографів різного рівня. Однак, навіть не зважаючи на таку шалену кількість пропозицій, завжди можна знайти професіонала, роботи якого можна виокремити з решти. ВолиньТоп пропонує Вам підбірку 10 фотографів Луцька, які працюють у різних жанрах. Як робився відбір? Ми проаналізували роботи фотографів, композицію фотографій, можливу к-сть івентів на яких працювали митці і саме головне їхню ступінь залучення та внесок в розвиток міста Луцька. Цей Топ є лише думкою редакції а також наших партнерів і колег з різних індустрій Луцька.

Про свої мрії, цікаві зйомки та труднощі в професії вони розповіли у нашому матеріалі.

10. ПАВЛО БЕРЕЗЮК

Павло Березюк має 4 роки професійного досвіду у фото, та знімати він почав ще на плівку близько 20 років тому. Його фотографії в інтернет-виданні «ВолиньPost» завжди сповнені життя та емоцій.

– У яких жанрах працюєш найчастіше?

– Найчастіше – це репортажна зйомка, а також вуличне і жанрове фото.

– Найцікавіша зйомка, яка в тебе коли-небудь була?

– Всі зйомки цікаві по-своєму, але запам’яталось, як робив репортаж за участю «тітушок» і почалася стрілянина, було страшно, але по-професійному цікаво, хотілося зняти цих хлопців зі зброєю. І загалом, репортажі я ділю на цікаві або нудні, цікавих значно більше (посміхається).

– Кого б з відомих людей мріяв сфотографувати?

– Будь-яка відома людина – це вже півуспіху в кадрі, а от кого хотів би познімати питання, звичайно, важке і цікаве. Ну, мабуть, я як чоловік, то хотів би, щоб до мене в об’єктив попала гарна жінка, наприклад, Кара Делевінь (британська актриса – ред.) чи Евка Рокс (українська модель та діджей, – ред.), загадкова Дакі Сот (модель з Південного Судану, – ред.), хоча найбільше я люблю фоткати свою чудову дружину і сина.

– Що найважче у роботі фотографа?

– Найважче в роботі фотографа, мабуть, не стільки технічні процеси, як комунікація з людьми, знайти підхід до кожного, ввійти в довіру і т.д.

– За що ти любиш цю роботу?

– Ну оскільки я фоторепортер, попросту репортажник, то я люблю свою роботу за динамічність, адже за один день можна побувати на багатьох заходах: фестивалі, концерти, мітинги, сесії, цирк, приватні фотосесії, політичні події, аварії та пожежі, це все додає драйву в життя (посміхається).

 9. ОЛЬГА УРИНА

автор фото – Vetra & Varvara

Ольга Урина почала фотографувати майже 7 років тому. За словами фотохудожниці, першу камеру їй подарував коханий.

«На щастя, мене оминув етап фотогафування маминих квітів і котиків. Я одразу почала «мучити» людей, першим дісталось, звісно, подругам. З того часу змінила три чи чотири фотоапарати, добрий десяток об’єктивів, але незмінною лишилась моя любов до зйомки саме людей», – розповіла вона.

– У яких жанрах працюєш найчастіше?

– Фотографую класні весілля, хороші сім’ї та просто шалено закоханих людей. Якщо ж прив’язатись до більш-менш класичиного поділу фотографії на жанри, то виходить найчастіше знімаю портрет та репортаж.

– Найцікавіша зйомка, яка в тебе коли-небудь була?

– Найцікавіша зйомка, надіюсь, ще попереду.

– Кого б з відомих людей мріяла сфотографувати?

– Ніколи не мала забаганки фотографувати саме відомих людей. Для мене важливо, щоб люди були добрі, щирі та глибокі, а популярність, то досить відносна річ.

– Що найважче у роботі фотографа?

Найважча у роботі фотографа- техніка (посміхається).

– За що ти любиш цю роботу?

– Люблю свою роботу за цікавих людей, вони моє 100% натхнення.

 8. ЮРІЙ ПОЛОЖЕВЕЦЬ

Юрій Положевець – співласник журналу «Space» та рекламної студії «Levan space». Займається фотографією близько 10 років, а комерційною зйомкою – 5.

У яких жанрах працюєш найчастіше?

Основна частина моїх робіт – це рекламна зйомка. Кожного місяця видаємо журнал «Space», в який постійно відзнімаємо різнопланові фотопроекти. Також фотографую рекламні кампанії та lookbook для брендів одягу.

Найцікавіша зйомка, яка в тебе коли-небудь була?

Найцікавіше працювати із крутою командою на зйомці. Коли професійні моделі, візажисти, стилісти і цікава ідея самої зйомки.

Кого б з відомих людей мріяв сфотографувати?

У мене немає конкретної знаменитості, яку я хотів би сфотографувати. Але є інша мрія: попрацювати у команді Пітера Ліндберга. Його роботи публікують у найвідоміших світових журналах – «Vogue», «Harper’s Bazaar» та інших. Він відзняв практично усіх супермоделей та найвідоміших зірок Голівуду. Досвіду роботи Ліндберга певно заздрять усі фотографи (посміхається).

Що найважче у роботі фотографа?

Не можу сказати, що робота фотографа має якісь складності. Якщо тобі це подобається, то все виходить легко.

За що ти любиш цю роботу?  

За можливість створювати естетичний продукт.

 7. ЮРІЙ КОСЮК

Юрій Косюк фотографує більше 15-ти років, з них 10 років заробляє цим на життя. За словами Юрія, фотографія – його основна діяльність і займає практично весь час.

«Коли я не знімаю, я обробляю знімки, зустрічаюся з клієнтами або шукаю локації для зйомки», – розповів він.

У яких жанрах працюєш найчастіше?

Найчастіше знімаю репортаж, це самий поширений жанр фотографії, і, як на мене, доволі складний, тим що доводиться працювати з людьми в непередбачуваних ситуаціях, в різними умовах освітлення,  та локаціях…

В основному – фоторепортажі подій,  весільна фотожурналістика та сімейні фотосесії. Саме взаємодія з людьми, знайомство, спілкування, спільні теми в розмові руйнують бар’єр недовіри до фотографа. Це дозволяє підловити щирі погляди, обійми, посмішки, щасливі усміхнені обличчя. Власне, тільки ці миті з часом люди цінуватимуть найбільше.

Також пробую себе в рекламній фотографії, портрет, жанровий портрет, пейзажі, натюрморти, предметна зйомка…

Найцікавіша зйомка, яка у тебе коли-небудь була?

Найцікавішим, як не дивно, для мене було власне знімати людей, які прожили все життя рука в руку, виховали дітей, внуків, людей, які зуміли створити і об’єднати навколо себе міцну родину. І ці їхні посмішки, погляди взаєморозуміння, щирі сльози радості найбільше проникають в душу.

Кого б з відомих людей мріяв сфотографувати?

З відомих людей дуже б хотілося пофотографувати Славка Вакарчука. Його енергія зачаровує мільйони українців.

Що найважче у роботі фотографа?

Найважчим в роботі фотографа вважаю, як і в будь-якій творчій професії, одноманітність, шаблонність. Власне, пошук нового  і робота над собою, саморозвиток, навчання, підштовхують до нових горизонтів.

За що ти любиш цю роботу?

Я люблю фотографію, живу нею. Фотографія з хобі переродилася в роботу.

6. АНАСТАСІЯ АЛЬОШИНА

Анастасія Альошина – не лише фотограф, а й власниця студії «Aminaphotography». Фотографією займається протягом 5 років. За цей час компанія зняла чимало весіль, дитячих та сімейних фотосесетів, творчих фотопроектів, рекламних, репортажних зйомок, тощо.

– У яких жанрах працюєш найчастіше?

Я знімаю в основному портрети, індивідуальні, сімейні фотосесії і н’ю борн (фотосесії немовлят, – ред.).

– Найцікавіша зйомка, яка в тебе коли-небудь була?

Цікавих зйомок дуже багато, важко щось  виокремити, з останнього мені сподобалося знімати в Торонто, там дуже особливе світло і люди, це було наче щось потойбічне, чи що (посміхається).  Я була дуже вражена.

– Кого б з відомих людей мріяла сфотографувати?

Мрію зняти Кіану Рівз.

– За що ти любиш цю роботу?

Найголовніше для фотографа розуміти якого результату ти хочеш від зйомки. Якщо це комерційна зйомка, то чого від тебе чекає клієнт, ну і обов’язково, як на мене, зробити так, щоб приємним був не лише результат, але і сам процес зйомки для всіх учасників (посміхається).

Я люблю фотографію, тому що це дуже приємний для мене спосіб взаємодіяти з людьми. Просто я дуже люблю людей.

 5. ДІАНА ІВАНКОВА

Діана Іванкова займається фотографією з 2008-го року. І хоч багато людей досі вороже налаштовані до фото встилі «ню», фотосесії авторства Діани виглядають чуттєво та вишукано, без натяку на вульгарність.

У яких жанрах працюєш найчастіше?

Фотоімпресіонізм, портрет, ню, а, взагалі, кращі кадри я знімаю на смартфон (посміхається).

Найцікавіша зйомка, яка у тебе коли-небудь була?

Ми знімали календар 2017 року для компанії «Pallet L.P.S.». Компанія займається виробництвом дерев’яних піддонів. Локацією було обрано «Bar 11» з дуже текстурним інтер‘єром у стилі «грандж», що пасував тематиці. Піддони взяли з собою. І так, як 2017 рік по китайському календарю був роком Півня, головними героями виступили саме вони – породисті бійцівські півні. Нам вдалося натрапити на пана Олега, який займається розведенням рідкісних порід у Луцьку. Це було настільки цікаво та пізнавально взаємодіяти, та спілкуватись з цими птахами (посміхається). Зйомка проходила протягом дня, по бару тусувались півні та півоголені дівчата у вбранні в стилі «Tribal» з прикрасами з пір‘я. Команда їла мелти та капучіно, півні клювали булки, офіціанти припрошували відвідувачів, грала модна музика та всі були на емоційному підйомі (посміхається). Ну взагалі то, кожна зйомка є унікальною.

Кого б з відомих людей мріяла сфотографувати?

Каньє Уеста… це ж майбутній президент Америки…? (американський музичний продюсер і репер, – ред.) Або Королеву Англії… вона давно відійшла у інший світ, а нам про це ніхто не оголошує…

Що найважче у роботі фотографа?

Змиритись з тим, що найкращий кадр ти уже прохлопав (посміхається).

За що ти любиш цю роботу?

«Вибери собі роботу для душі і тобі ніколи не прийдеться працювати». Це воно (посміхається).

 4. ДМИТРО ЛОПАТІН

Дмитро Лопатін – луцький фотограф, який знімає уже 9 років. У його арсеналі безліч стокових зйомок, які замовники використовують для реклами своєї продукції.

– У яких жанрах працюєш найчастіше?

– Якщо мова саме про роботу, то на сьогодні це мікростокове фото – я фотографую трендові тематики і продаю їх через інтернет.

– Найцікавіша зйомка, яка в тебе коли-небудь була?

– Та, що ніколи не буде опублікована.

– Кого б з відомих людей мріяв сфотографувати?

Маріну Енн Хенціс (американська порноакторка, більше відома як Саша Грей, нині вона працює моделю та знімається у кіно, – ред.).

– Що найважче у роботі фотографа?

– Часом зрозуміти замовника досить складно. Буває, що робота нагадує ролик з ютубу «намалюйте мені десять перпендикулярних ліній». Саме тому, в принципі, й було прийняте рішення перепрофілюватись на продаж фото.

– За що ти любиш цю роботу?

– Мені подобається бачити результат роботи, в який вкладено тонну перфекціонізму.

3. ВАДИМ ПАВЛОСЮК

Вадим Павлосюк фотографує уже 20 років і вміє як ніхто показати жіночу красу та особливу енергетику моделі. До слова, вміння ввійти в довіру до кожної моделей – один з чи не найважливіших факторів зйомки.

– У яких жанрах працюєш найчастіше?

– Фешн, гламур, ню.

– Найцікавіша зйомка, яка в тебе коли-небудь була?

– Ще не було її (посміхається).

– Кого б з відомих людей мріяв сфотографувати?

– Напевно мені цікавіше з простої людини зробити відому.

– Що найважче у роботі фотографа?

– Саморозвиток.

– За що ти любиш цю роботу?

– Це творчість, а я люблю творити (посміхається).

2. РОМАН ДОМБРОВСЬКИЙ

автор фото – Павло Березюк

Роман Домбровський 2 роки працює фотографом в інтернет-виданні «Таблоїд Волині». Однак, до цього фотографія була присутня в його житті протягом 9 років як захоплення.

– У яких жанрах працюєш найчастіше?

– Репортаж, дуже люблю концертний репортаж, а ще жіночий портрет.

– Найцікавіша зйомка, яка в тебе коли-небудь була?

– Кожна цікава по-своєму, важко виокремити, я дуже багато фотографую. Часто беру участь в різних проектах, і всі вони цікаві. Зараз, наприклад, чекаю публікацію зйомки, яка відбулася 2 тижні тому, і до якої готувався майже два місяці.  Якщо не любити те, що знімаєш, то не буде цікаво. І навіщо тоді взагалі брати камеру в руки?

– Кого б з відомих людей мріяв сфотографувати?

Мрію зняти концерт «Pearl Jam» та «Metallica» (посміхається). Якщо когось одного, то, напевно, це був би Едді Веддер (вокаліст рок-гурту «Pearl Jam», – ред.).

– Що найважче у роботі фотографа?

  • Вивести червоний колір з концертного фото;
  • #скиньфотки через годину після зйомки;
  • #тижфотограф сфоткай на мій телефон;
  • і зробити аватарку дружині (посміхається).

– За що ти любиш цю роботу?

– За те, що щодня я знімаю цікаві і актуальні події в місті, і за те, що не скучно (посміхається).

1. ІРИНА МЕЛЬНИК

Ірина Мельник – фотограф з 12-річним стажем. У портретній, рекламній та fashion-зйомці вона показує насамперед людину та її почуття.

– У яких жанрах працюєш найчастіше?

– Рекламна, портретна і fashion. Речі мене завжди цікавлять менше.

– Найцікавіша зйомка, яка в тебе коли-небудь була?

– Сподіваюсь, вона ще попереду. В мене справді їх цілий величезний набір, моїх улюблених моделей, зйомок і історій з цим пов’язаних. Можливо, переломною для мене була зйомка для обкладинки журналу «FreeTime» з Олегом Скрипкою – відфоткана за 7 хвилин і 45 кадрів. Тоді я зрозуміла, що круті картинки можна здобути і без тижневої підготовки та фотосету в 12 годин.

– Кого б з відомих людей мріяла сфотографувати?

– Час від часу фотографую таких людей – вони творять реальну історію на моїх очах, і я щаслива, що маю можливість спілкуватись з такими людьми, і ще якось бути причетною до їх діяльності. Дати вам призвіща? Тільки ж ви не надрукуєте (посміхається). Бо вони займаються політикою, бізнесом, друкувати їх імена значить для вас робити їм рекламу (сміється).

– Що найважче у роботі фотографа?

– Те, що для всіх у цьому світі – говорити правду і при цьому бути живим, здоровим, ситим і почутим. Лишитись на тонкому балансі між коректністю і правдою, грошима і самовираженням, роботою і творчістю. А ще важка техніка, робота на вихідних, і клієнти, які хочуть якомога простіше (сміється).

– За що ти любиш цю роботу?

– За безмежні можливості (посміхається). Зображаючи людину, чи історію, чи навіть річ, ти завжди змінюєш чиюсь думку про щось, показуєш іншу точку зору. І так змінюєш світ.

НЮ

У центрі цих знімків – неповторна естетика оголеного тіла. Глядач може оцініти справжню красу моделі, адже знявши одяг людина стає беззахисною та справжньою.